Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz KruczekNewspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Łukasz Kruczek

Skoki narciarskie. Oficjalnie: Łukasz Kruczek trenerem kadry Polek

Michał Fabian
Michał Fabian
To, o czym mówiło się od kilku tygodni, zostało w poniedziałek potwierdzone przez zarząd Polskiego Związku Narciarskiego. Łukasz Kruczek poprowadzi reprezentację polskich skoczkiń.

Zarząd PZN zatwierdził kandydaturę Łukasza Kruczka na trenera reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich. 44-letni szkoleniowiec zastąpił w tej roli Marcina Bachledę (który zostanie jego asystentem).

Dla Kruczka to powrót do Polski po pobycie we Włoszech. W trzech ostatnich sezonach prowadził reprezentację włoskich skoczków. Wcześniej odpowiadał za naszą kadrę (najpierw jako asystent, potem pierwszy trener). To pod jego wodzą Kamil Stoch zdobył dwa złote medale igrzysk olimpijskich w Soczi (2014), mistrzostwo świata w Val di Fiemme (2013) i Puchar Świata (2013/14), zaś Biało-Czerwoni sięgnęli po dwa brązowe medale w konkursach drużynowych MŚ.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Michal Doleżal szkolił polskich trenerów. Na spotkaniu pojawił się Adam Małysz

Zadaniem Kruczka będzie zbudowanie drużyny polskich skoczkiń. W minionym sezonie wyróżniały się jedynie Kamila Karpiel i Kinga Rajda, które brały udział w m.in. w mistrzostwach świata w Seefeld. W konkursie drużyn mieszanych Karpiel i Rajda - wraz z Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem - zajęły szóste miejsce.

ZOBACZ WIDEO Kubacki o mistrzostwie świata: "W życiu bym się nie spodziewał. Jest tyle emocji, że aż odcina"

W poniedziałek PZN zatwierdził także oficjalnie Michala Doleżala na trenera kadry polskich skoczków. Czech zastąpił Stefana Horngachera, który poprowadzi reprezentację Niemiec.

Zobacz także: Skoki. Maciej Kot o początkach współpracy z Michalem Doleżalem. "Szukamy nowych i lepszych rozwiązań"

Czy pod wodzą Łukasza Kruczka polskie skoczkinie zrobią postęp?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL