Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Walter HoferGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Walter Hofer

Skoki narciarskie: Pod koniec maja poznamy następcę Waltera Hofera

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Najprawdopodobniej pod koniec maja, podczas spotkania FIS w Chorwacji, wybrany zostanie następca Waltera Hofera - informuje "Przegląd Sportowy".

Walter Hofer przejście na emeryturę ogłosił w zeszłym roku. Dyrektor Pucharu Świata swoje obowiązki pełnić będzie jeszcze tylko w kolejnym sezonie.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" jego następca zostanie wybrany na przełomie maja i czerwca, podczas spotkania FIS w chorwackim Cavtat koło Dubrovnika.

Kto może zastąpić Hofera? Wśród głównych kandydatów wymienia się Norwega Lasse Ottesena oraz Włocha Sandro Pertile. Pierwszy z nich jest obecnie dyrektorem Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.

Jakiś czas temu Hofer opowiedział jakie cechy powinien jego następca. - To praca, w której trzeba dogadywać się z różnymi stronami, instytucjami i ludźmi. Lepiej być ze środowiska - byłym skoczkiem, trenerem lub działaczem. Musisz znać ten biznes. Na tym stanowisku ma się szerokie pole działania, ale nie możesz być ekspertem w jakiejś konkretnej dziedzinie - mówił Austriak w rozmowie z TVP Sport.
Na początku wśród kandydatów wymieniano również Łukasza Kruczka, ale ten zdementował plotki. W poniedziałek został oficjalnie ogłoszony trenerem reprezentacji Polski kobiet (więcej TUTAJ).

Walter Hofer dyrektorem Pucharu Świata został w 1992 roku. W ciągu 17-letniej kadencji zrewolucjonizował skoki narciarskie. "Przegląd Sportowy", powołując się na różne źródła, spekuluje, że 64-letni Austriak może ubiegać się o funkcję prezydenta FIS, którą miałby objąć w 2022 roku, gdy zakończy się kadencja Gianfranco Kaspera.

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Czy Walter Hofer podjął dobrą decyzję rezygnując z funkcji dyrektora PŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL