Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Walter HoferGetty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Walter Hofer

Skoki narciarskie. Oficjalnie: Sandro Pertile zostanie następcą Waltera Hofera

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Sandro Pertile po zakończeniu sezonu 2019/2020 będzie nowym dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zastąpi on przechodzącego na emeryturę Waltera Hofera.

Zgodnie z zapowiedziami podczas spotkania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), które w weekend odbyło się w Chorwacji, wybrany został nowy dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Został nim Sandro Pertile. "Ma duże doświadczenie jako delegat techniczny i organizator Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Pucharów Świata" - piszę o Włochu oficjalna strona FIS.

Z wielkich planów FIS nic nie wyszło. Puchar Świata w skokach narciarskich w USA nie odbędzie się

Pertile zostanie następcą Waltera Hofera za rok. 64-letni Austriak w sezonie 2019/2020 po raz ostatni będzie pełnić swoją funkcję. Przejście na emeryturę zapowiedział już w listopadzie ubiegłego roku (więcej TUTAJ).

Powodem takiej decyzji były przepisy FIS, które z racji wieku emerytalnego nie pozwalały Hoferowi dłużej pełnić swojej funkcji. Austriak dyrektorem Pucharu Świata był od 1992 roku. Przez ten czas dokonał rewolucji w skokach narciarskich.

Według spekulacji Hofer może ubiegać się o funkcję prezydenta FIS, którą miałby objąć w 2022 roku, gdy zakończy się kadencja Gianfranco Kaspera.

ZOBACZ WIDEO Michal Doleżal: Czuję odpowiedzialność, ale mam najlepszych zawodników na świecie

Czy Sandro Pertile jest słusznym wyborem FIS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL