Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lukas Mueller Newspix / Na zdjęciu: Lukas Mueller

Lukas Mueller stanął na nogi. Pokazał niesamowity film

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Trzy lata po fatalnym upadku na skoczni w Bad Mitterndorf, po którym skazywano go na poruszanie się do końca życia na wózku inwalidzkim, Lukas Mueller stanął na nogi. Austriacki skoczek opublikował film, na którym widać jego wielkie postępy.

13 stycznia 2016 roku Lukas Mueller doznał fatalnego upadku na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf. Austriak, który startował w roli przedskoczka przed mistrzostwami świata w lotach, stracił panowanie nad nartami i z ogromnym impetem uderzył w zeskok, co miało koszmarne konsekwencje.

Skoczek stracił przytomność i trafił do szpitala, gdzie stwierdzono m.in. złamanie dwóch kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa.

Rokowania były jasne - wózek inwalidzki do końca życia. Mueller nie chciał jednak o tym słyszeć i rozpoczął rehabilitację. Opierał się na tym, że mimo braku możliwości poruszania nogami, czuł je.

ZOBACZ WIDEO: Marcin Kaczkan: Na K2 poczułem totalne osłabienie. Nigdy wcześniej nie byłem w tak dziwnym stanie

 - 2-5 razy w tygodniu odbywam terapię. Głównie są to elementy fizjoterapii pod okiem mojej terapeutki. Dodatkowo korzystam także z hipoterapii, co bardzo poprawia stabilność tułowia. Koniecznie chciałbym wzmocnić też lewą stronę mojego ciała, bo to, że nie jest wystarczająco mocna, uniemożliwia mi poprawienia "jakości" chodzenia - mówił w 2016 roku w rozmowie z WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

W trakcie trzech lat rehabilitacji Mueller toczył na dodatek spór z austriacką federacją, która nie chciała wypłacić mu odszkodowania. Uznała jego wypadek jako "wypadek rekreacyjny", a nie w miejscu pracy. Problem w tym, że skoczek miał podpisaną umowę, za swoje skoki miał otrzymać wynagrodzenie.

Sprawa została skierowana do sądu, a ten w maju tego roku przyznał rację skoczkowi (więcej TUTAJ).

Wygranie sprawy z federacją to jednak nic nie znacząca informacja w porównaniu do tego, co wydarzyło się w życiu Muellera w ostatnich dniach. Otóż miesiące pracy i litry wylanego potu sprawiły, że 27-latek ponownie stanął na nogi!

Austriak opublikował na Facebooku film, który pokazuje jego wielkie postępy.

 

"Takie są niesamowite wyniki, gdy ludzie wierzą w ciebie bardziej niż ty sam. 18 miesięcy ciężkiej pracy, łez, małych sukcesów, szaleństwa i niespodzianek" - podpisał Mueller.

Największym sukcesem sportowym Muellera był złoty medal mistrzostw świata juniorów (2009). W Pucharze Świata zgromadził łącznie 85 punktów.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL