Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Michal Doleżal

Skoczkowie znów trenują w Polsce. Pierwsze takie zajęcia za kadencji Michala Doleżala

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po zgrupowaniu w austriackim Eisenerz polscy skoczkowie wrócili już do kraju. Kolejne treningi odbywają w Wiśle. Po raz pierwszy za kadencji Michala Doleżala Biało-Czerwoni trenują na dużej skoczni.

O zajęciach Polaków na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle poinformował sam jej patron. Na swoim profilu na Instagramie dyrektor PZN do spraw skoków i kombinacji wrzucił zdjęcia, na których widać jak zawodnicy z kadry A (między innymi Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula) przygotowują się do oddania treningowego skoku. 

Adam Małysz poinformował, że treningi w Wiśle są połączone i biorą w nich udział zarówno skoczkowie z kadry A, trenowanej przez Michala Doleżala jak i zawodnicy z kadry B, którą prowadzi Maciej Maciusiak.

Czytaj także: Kobayashi i Kasai nie przyjadą do Polski na konkursy LGP 2019

Treningami na dużej skoczni w Wiśle pochwalił się również Maciej Kot. 28-latek zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie rozbiegu obiektu z podpisem "Wietrzymy kombinezony". 

To pierwsze za kadencji Michala Doleżala (na stanowisku pierwszego trenera głównej kadry polskich skoczków zastąpił Stefana Horngachera) treningi jego podopiecznych na dużej skoczni. Wcześniej Biało-Czerwoni skakali na obiektach normalnych w Szczyrku i austriackim Eisenerz. 

Letnie Grand Prix 2019, które będzie dla skoczków sprawdzianem formy przed nowym zimowym sezonem, rozpocznie się 20 lipca od konkursu drużynowego w Wiśle. Dzień później na tym samym obiekcie odbędą się zmagania indywidualne.

Czytaj także: TVP1 i TVP Sport pokażą na żywo wszystkie konkursy LGP 2019

ZOBACZ WIDEO: Kubeł zimnej wody wylany na Roberta Kubicę. Mówi o "mniejszej przyjemności"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL