Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Noriaki Kasai

Musiał schudnąć, żeby wrócić na skocznię. Noriaki Kasai skakał w Planicy

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Słynny japoński skoczek narciarski, 47-letni Noriaki Kasai, nie weźmie udziału w pierwszej części Letniego Grand Prix. Zawodnik dopiero teraz oddał pierwsze skoki w przygotowaniach do nowego sezonu. Wszystko przez zbędne kilogramy.

Noriaki Kasai, podobnie jak lider japońskiej kadry skoczków - Ryoyu Kobayashi, nie pojawi się w Wiśle na inaugurację Letniego GP w skokach narciarskich (20-21 lipca). Obaj mają szlifować formę przed sezonem zimowym głównie na japońskich obiektach. Do rywalizacji w LGP 2019 Kasai i Kobayashi wrócą podczas zawodów w Hakubie (23-24 sierpnia).

Jak zdradził na Twitterze dziennikarz skijumping.pl Adrian Dworakowski, 47-letni Kasai obecnie jest w Planicy, gdzie zalicza swoje pierwsze skoki w przygotowaniach do sezonu. Wcześniej nie było to możliwe, ponieważ słynny skoczek ważył za dużo.

"Noriaki oddał wczoraj w Planicy pierwsze skoki od czasu zimy. Powrót na skocznię uzależniał od osiągnięcia docelowej wagi, co udało mu się dopiero w ubiegłym tygodniu" - czytamy na twitterowym koncie dziennikarza Dworakowskiego.

26. edycja LGP w skokach narciarskich rozpocznie się w Wiśle (20-21 lipca). Potem kibiców czekają zawody w: Hinterzarten (27 lipca), Courchevel (10 sierpnia) oraz Zakopanem (17-18 sierpnia). Po konkursach w Hakubie (23-24 sierpnia) skoczkowie będą rywalizować w Hinzenbach (29 września) i Klingenthal (5 października).

ZOBACZ: Letnie Grand Prix to nie tylko turniej towarzyski. To droga Stocha do najwybitniejszego w historii skoków >>

ZOBACZ: Tomasz Pilch: To był trudny sezon. W mojej głowie było za dużo presji >>

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 114. Trudne początki Jerzego Kukuczki. "Koledzy mówili, że nic z niego nie będzie"

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Skoczek narciarski ma przerwę letnią. Może wziął od skoków w zawodach urlop w firmie, w której jest zatrudniony jako skoczek?

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL