WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / livestream.com / Na zdjęciu: Maciej Kot w nowym, dwukolorowym kombinezonie

Skoki narciarskie. Nowy kombinezon Macieja Kota. Połączenie dwóch kolorów

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Za skoczkami pierwszy międzynarodowy konkurs tego lata. W słoweńskim Kranju 4. miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego zajął Maciej Kot. Polak skakał w dwukolorowym kombinezonie.

W zimowym sezonie 2016/2017 polscy skoczkowie zrobili furorę, zwłaszcza podczas Turnieju Czterech Skoczni i MŚ w Lahti, w kombinezonach przypominających kolorem czekoladę. Tzw. czekoladki miały być głównym kluczem do tak znakomitej formy Biało-Czerwonych. 

Z kolei w poprzedniej edycji Pucharu Świata polscy skoczkowie najczęściej skakali w czarnych kombinezonach. Czy w następnym sezonie ich stroje będą dwukolorowe? Być może tak, bowiem właśnie w dwukolorowym kombinezonie podczas piątkowego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego skakał Maciej Kot.

Przód stroju 28-letniego zawodnika był wykonany z ciemnego materiału, co można zobaczyć poniżej.

Fot. livestream.comFot. livestream.com
Z kolei tył kombinezonu triumfatora Letniego Grand Prix z 2017 roku był w kolorze brązowym, bardzo przypominającym tzw. czekoladki.
fot. livestream.comfot. livestream.com
Tym samym od początku letniego sezonu 2019 rozpoczęły się sprzętowe testy przed kolejną edycją Pucharu Świata. Na razie nie dla wszystkich były one udane, bowiem w piątkowej pierwszej serii konkursu zdyskwalifikowano aż 8 skoczków, w tym Klemensa Murańkę. Maciej Kot nie miał jednak problemów z kontrolą sprzętową i w nowym kombinezonie uzyskał 105,5 oraz 102,5 metra, co dało mu 4. miejsce.

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL