Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Kot Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Maciej Kot

Skoki narciarskie. Maciej Kot zadowolony z pierwszych letnich konkursów. "Było lepiej niż zimą"

Michał Fabian
Michał Fabian
Czwarte i piąte miejsce - to wyniki Macieja Kota w pierwszych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. Za niespełna dwa tygodnie polski skoczek - wraz z pozostałymi kadrowiczami - wystąpi w Letnim Grand Prix w Wiśle.

- To był udany początek letnich startów. Zarówno dla mnie, jak i dla całej drużyny. Na gratulacje jednak za wcześnie, ponieważ priorytety i cele są zupełnie inne. Niemniej, taka inauguracja na pewno daje dużo, jeśli chodzi o przygotowanie do sezonu zimowego i realizację mniejszych celów. Najważniejsze, iż oddawałem niezłe oraz powtarzalne skoki - tak Maciej Kot skomentował inaugurację letniego sezonu w rozmowie z portalem skijumping.pl.

W miniony weekend 28-latek był najlepszym z Polaków podczas pierwszych zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego, które zorganizowano w słoweńskim Kranju. W piątek zakopiańczyk zajął czwarte miejsce, w sobotę był piąty.

Zobacz także: Ciekawe rozwiązanie w polskiej kadrze. Wymieszane składy na treningach w Austrii

Kot po nieudanym sezonie zimowym pracuje nad powrotem do wysokiej formy. Choć po występie w Słowenii są powody do optymizmu, to jednocześnie skoczek zdaje sobie sprawę, że przed nim jeszcze mnóstwo pracy.

- Było lepiej niż w trakcie poprzedniej zimy, natomiast przede mną jeszcze długa droga, aby wrócić do optymalnej dyspozycji. Pracujemy nad tym, aby skakać naturalnie, swoją indywidualną techniką i wykorzystywać swoje mocne strony. Można powiedzieć, iż na tym etapie pracujemy nad podstawą - dodał drużynowy mistrz świata z 2017 r.

Kot i pozostali nasi kadrowicze będzie teraz przygotowywać się do inauguracji Letniego GP w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. 19 lipca na skoczni im. Adama Małysza odbędą się kwalifikacje do zaplanowanego na 21 lipca konkursu indywidualnego. Natomiast w sobotę, 20 lipca, do rywalizacji przystąpią drużyny.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Nowy kombinezon Macieja Kota. Połączenie dwóch kolorów

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem

Czy Maciej Kot zdobędzie punkty podczas konkursu Letniego GP w Wiśle-Malince?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL