Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Skoki narciarskie do wodyYouTube / Deutsche AVIA Mineralöl-GmbH / Skoki narciarskie do wody

Zawodnicy latają jak Supermeni. Skoki narciarskie do wody robią furorę

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Grand Prix Summer Water w Klingenthal cieszy się coraz większą popularnością wśród kibiców. Zawody mają status nieoficjalnych mistrzostw świata w skokach narciarskich do wody.

Skoki narciarskie do wody na Duerrenbach-Arenie w Klingenthal z każdą kolejną edycją - z wyjątkiem sezonu 2017, kiedy obiekt przechodził remont - zyskują na popularności. Impreza Grand Prix Summer Water ma rangę nieoficjalnych mistrzostw świata - pisze serwis vogtland-anzeiger.de.

W ostatni weekend do rywalizacji na skoczni (rozegrano kwalifikacje i konkurs indywidualny) stanęło 21 zawodników. Zwycięzcą okazał się Walter Thalmann z WSV Harzgerode z łączną notą 243,3 pkt.

ZOBACZ: Skoki. Nowe metody pracy Michala Doleżala. Maciej Kot wyjaśnił skąd pomysł na treningi w mniejszych grupach >>

Skoczkowie podczas zawodów używają specjalnych nart i butów. "Po odbiciu się z progu skoczni lecą w powietrzu (bez nart  - przyp. red.), przypominając Supermenów" - czytamy w vogtland-anzeiger.de. Lądowanie odbywa się na... "główkę".

ZOBACZ: "Wszystkie drogi prowadzą na skocznię". Kamil Stoch i spółka trenują w Wiśle >>

Ceremonia wręczenia nagród podczas mistrzostw w Klingenthal z kolei przypomina... Formułę 1. Zwycięzcy polewają się, a także zgromadzonych pod podium kibiców, szampanem.

Zobacz film z zawodów, które odbyły się na Duerrenbach-Arenie w 2018 r.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL