Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam MałyszNewspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Adam Małysz

Letnie Grand Prix 2019 w skokach. Kibice czekali na takie słowa Adama Małysza

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W piątek 19 lipca w Wiśle rozpocznie się tegoroczna edycja Letniego Grand Prix w skokach. Na swoim obiekcie Polacy powinni być bardzo mocni. Optymizm wynika ze słów Adama Małysza, który w mediach społecznościowych podsumował zgrupowanie kadry A.

Przez kilka ostatnich dni podopieczni Michala Doleżala trenowali na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza Wiśle, na której w dniach 19-21 lipca odbywać się będą zmagania Letniego Grand Prix. Według Adama Małysza, dyrektora sportowego do spraw skoków i kombinacji norweskiej w PZN, polscy skoczkowie zaprezentowali na zgrupowaniu wysoką formę i powinni oddawać dalekie skoki podczas inauguracji najważniejszego letniego cyklu. 

W ogóle Adam Małysz był bardzo aktywny w mediach społecznościowych podczas zgrupowania Polaków w Wiśle. Na swoim profilu na Facebooku czterokrotny mistrz świata zamieścił kilka zdjęć z treningów (więcej TUTAJ) oraz ciekawy materiał wideo, na którym widać dojazd do progu i pierwszą fazę skoku Dawida Kubackiego.

"Tak lata nasz mistrz świata" - podpisał wideo Adam Małysz, nawiązując, do największego w karierze sukcesu Dawida Kubackiego. Przypomnijmy, że na początku marca tego roku nowotarżanin został indywidualnym mistrzem świata na skoczni normalnej w Seefeld po najbardziej zwariowanym konkursie w historii skoków (więcej TUTAJ). 

Skok Dawida Kubackiego na zgrupowaniu w Wiśle:

 

Warto dodać, że 12 lat temu podobne słowa, jakich Małysz użył do opisania treningowego skoku Kubackiego, wypowiedział Apoloniusz Tajner. Na antenie Telewizji Polskiej prezes PZN komentował razem z Włodzimierzem Szaranowiczem konkurs o mistrzostwo świata w skokach na skoczni normalnej w Sapporo. Gdy w drugiej serii Adam Małysz uzyskał 99,5 metra i przypieczętował swoje czwarte mistrzostwo świata, Apoloniusz Tajner powiedział: - Tutaj skakał nasz mistrz świata.

W Wiśle na inaugurację Letniego Grand Prix 2019 odbędzie się konkurs drużynowy (sobota 20 lipca, godz. 20:15) oraz zmagania indywidualne (niedziela 21 lipca, godz. 17:30). Z kolei na piątek 19 lipca zaplanowano treningi (16:30) i kwalifikacje (18:00) do konkursu indywidualnego. Relacja na żywo oraz podsumowanie zmagań na WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO Niezniszczalna. Joanna Jóźwik wygrała z kontuzją [cała rozmowa]

Czy Polacy wygrają drużynowy konkurs LGP 2019 w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL