Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam MałyszWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz

Skoki. Dramat Einara Romoerena. Adam Małysz wspiera sportowca z Norwegii

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Informacja o chorobie nowotworowej Einara Romoerena zasmuciła środowisko narciarskie. "Życzę dużo siły, wytrwałości i - mimo wszystko - optymizmu w tych trudnych tygodniach" - napisał na Facebooku Adam Małysz.

Były rekordzista świata w długości lotu w skokach narciarskich (239,5 metra w Planicy w 2005 r.), 38-letni Bjoern Einar Romoeren, we wtorek (16 lipca) poinformował, że od kilku miesięcy cierpi na złośliwy nowotwór kręgosłupa.

- Tej wiosny usłyszałem straszną wiadomość, lekarze przekazali mi, że wykryto u mnie guza w kręgosłupie. To bardzo trudna sytuacja dla mnie i całej mojej rodziny, ale rozpocząłem już leczenie i przeżyję - oświadczył były norweski skoczek narciarski.

Wyznanie Romoerena zszokowało świat sportów zimowych. Dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, Adam Małysz, wyraził smutek z powodu choroby brązowego medalisty igrzysk olimpijskich (w Turynie w 2006 r.).

ZOBACZ: Więzienie w zawieszeniu, grzywna i utrata prawa jazdy. Romoeren skazany za jazdę po pijanemu >>

"Bardzo smutna informacja o poważnej chorobie, z jaką walczy Bjoern Einar Romoeren. Życzę dużo siły, wytrwałości i - mimo wszystko - optymizmu w tych trudnych tygodniach. Mam nadzieję, a nawet głęboko wierzę, że wszystko skończy się dobrze!" - napisał Małysz na Facebooku.

"Dużo siły i wytrwałości, Bjoern!" - dodał "Orzeł z Wisły" we wpisie w języku angielskim na Instagramie.

ZOBACZ: Loty narciarskie budzą przerażenie i radość. Z jednej strony zabawa, a z drugiej igranie ze zdrowiem >>

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL