Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anders Fannemel i jego upadek na skoczni w WiśleTwitter / twitter.com/Norskijump / Anders Fannemel i jego upadek na skoczni w Wiśle

Skoki. Anders Fannemel zaliczył groźny upadek w Wiśle. Zobacz wideo z treningu

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Podczas jednego z treningów na skoczni w Wiśle Anders Fannemel nieszczęśliwie upadł i został odwieziony do szpitala. Norwegowie wrzucili nagranie z nieudanej próby swojego zawodnika.

Według relacji Norwegów, Anders Fannemel dostał silny wiatr pod narty i leciał poza rozmiar skoczni. Tuż przed lądowaniem zawodnik starał się ratować, rozkładając ręce, ale to nie uchroniło go przed upadkiem. 

Fannemel miał skoczyć ok. 140 metrów, podczas gdy oficjalny rekord skoczni im. Adama Małysza (HS 134) wynosi 139 m. Tyle 6 lat temu skoczył Stefan Kraft. Jeszcze dalsze próby zawsze kończyły się podparciami bądź upadkami, jak choćby w przypadku Piotra Żyły w 2014 roku.

Fannemel po skoku został odwieziony do szpitala w Bielsku-Białej, gdzie przeprowadzane są dokładne badania. Trener Alexander Stoeckl nie ukrywał, że Norweg narzekał na poważne bóle w kolanie (więcej TUTAJ). "Wciąż czekamy na ostatecznie wyniki badań z dzisiejszych prześwietleń" - czytamy obok nagrania z upadku.

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem

W piątek oficjalnie rozpoczyna się Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Na skoczni w Wiśle odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę kibiców czekają zawody drużynowe. Występ 28-latka wydaje się być wykluczony.

Czytaj teżSkoki. Czas na Letnie Grand Prix 2019. Tego nie było od 8 lat. Kalendarz startów

Czy Polacy wygrają konkurs drużynowy w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL