WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Michal Doleżal

Skoki. LGP Wisła 2019. Michal Doleżal podał skład Polski na drużynówkę. Skoczek z kadry B dostanie szansę!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Michal Doleżał nie przeszedł obojętnie obok bardzo dobrego występu kadry B w piątkowych kwalifikacjach w Wiśle. W sobotniej drużynówce szanse z zaplecza otrzyma Aleksander Zniszczoł. Wystartują też Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Skład Biało-Czerwonych na sobotnią rywalizację zespołową w Wiśle przedstawił Michal Doleżal w studiu TVP Sport krótko po zakończeniu piątkowych kwalifikacji. 

W eliminacjach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z polskiej kadry B. Cała szóstka awansowała do niedzielnego konkursu, a świetnie skoczył zwłaszcza Aleksander Zniszczoł. 25-latek z Cieszyna po próbie na 133. metr zajął w kwalifikacjach 6. miejsce i od razu otrzymał szansę startu w konkursie drużynowym. 

Czytaj także: kolejne zaskakujące słowa Apoloniusza Tajnera o Stefanie Horngacherze

Oprócz Zniszczoła Polskę w sobotni wieczór reprezentować będą Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Liderem Biało-Czerwonych powinien być Kubacki, który w piątkowych treningach zajmował miejsca w czołówce, a kwalifikacjach był drugi, przegrywając tylko ze Słoweńcem Timi Zajcem.

Drużynówka na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza rozpocznie się o 20:15. Wystartuje łącznie 10 drużyn. Relacja na żywo oraz podsumowanie zmagań na WP SportoweFakty. 

Czytaj także: piękny gest kibiców w Wiśle dla kontuzjowanego Andersa Fannemela

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem

Czy Polacy wygrają sobotni drużynowy konkurs LGP 2019 w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL