Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tak wyglądała skocznia w Wiśle w niedzielę 21 lipca na godzinę 15:00 Materiały prasowe / wisla-malinka.webcamera.pl / Tak wyglądała skocznia w Wiśle w niedzielę 21 lipca na godzinę 15:00

Skoki. LGP Wisła 2019. Silna burza na skoczni. Czy konkurs się odbędzie?

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W niedzielę w Wiśle zaplanowano indywidualny konkurs Letniego Grand Prix w skokach. Wczesnym popołudniem rozegranie zawodów stało pod dużym znakiem zapytania ze względu na burzę. Pogoda jednak poprawia się i konkurs powinien się odbyć.

Przez Wisłę przeszła silna burza z ulewami, miejscami nawet gradem. Jak informuje nasz dziennikarz, Dawid Góra, w całej miejscowości było słychać syreny straży pożarnej. Zarówno burzę, jak i ulewy, były zapowiedziane, więc organizatora konkursów nie zaskoczyły.

Sytuacja pogodowa w Wiśle uległa poprawie. Co prawda nadal pada, ale burza zdążyła przejść. Okno pogodowe jest zapowiadane dokładnie na godzinę rozpoczęcia konkursu głównego, czyli 17.30. Na kolejne godziny zapowiadane są burze i deszcz, ale organizatorzy planują przeczekać ewentualne trudności. Na razie konkurs nie jest poważnie zagrożony.

Czytaj także: niedziela w Wiśle także może należeć do Polaków. Kubacki, Stoch, Żyła wśród faworytów rywalizacji indywidualnej

Do głównych faworytów niedzielnej rywalizacji zalicza się aż trzech reprezentantów Polski: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Najgroźniejszymi rywalami Biało-Czerwonych będą Rosjanin Jewgienij Klimow, Słoweniec Timi Zajc oraz Niemiec Markus Eisenbichler. Relacja na żywo z treningu i konkursu na WP SportoweFakty.

Czytaj także: praca Michala Doleżala przynosi efekty. Kamil Stoch coraz szybszy na rozbiegu

ZOBACZ WIDEO Skoki. LGP w Wiśle. Gregor Schlierenzauer: Wiem, co trzeba zmienić. Chcę wrócić na szczyt

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL