Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kinga Rajda PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kinga Rajda

Skoki. Letnie Grand Prix. Dwie Polki wystartują w Hinterzarten. Historyczny moment dla naszych skoków!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Joanna Szwab i Kinga Rajda pojadą do Hinterzarten na zawody Letniego Grand Prix w skokach. Tym samym po raz pierwszy w historii Biało-Czerwoni wystartują w konkursie mikstów na igielicie.

Jeszcze w poniedziałek, gdy informowaliśmy o składzie polskich skoczków na zawody w Hinterzarten, nie byliśmy pewni, czy do Niemiec pojadą również polskie skoczkinie. Ostatecznie Łukasz Kruczek zdecydował się powołać na zawody na niemieckim obiekcie dwie swoje podopieczne. 

Do Hinterzarten pojedzie Kinga Rajda oraz Joanna Szwab. W składzie nie znalazło się miejsce dla Kamili Karpiel, która wiosną bieżącego roku poddała się rekonstrukcji więzadła krzyżowego w kolanie i obecnie przechodzi rehabilitację (więcej TUTAJ). 

Najpierw w piątek Rajda i Szwab powalczą w kwalifikacjach o awans do wieczornego konkurs indywidualnego skoczkiń. Dzień później obie podopieczne Łukasza Kruczka wezmą udział w mikście. Do Polek dołączy dwóch skoczków. Ich nazwiska poznamy po piątkowych kwalifikacjach mężczyzn do konkursu indywidualnego. 

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Kubacki po konkursie w Wiśle. "Moje skoki nie były idealne"

Przypomnijmy, że w marcu 2019 roku Polska po raz pierwszy w historii wzięła udział w konkursie mikstów na mistrzostwach świata. Biało-Czerwoni w składzie: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Kinga Rajda i Kamila Karpiel zajęli dobre 6. miejsce, a po pierwszej serii mieli nawet realną szansę na brązowy medal. 

Czytaj także: spore zainteresowanie biletami na PŚ w Wiśle 2019. Trzeba się spieszyć z zakupem wejściówek

Sobota 27 lipca będzie bardzo intensywnym dniem dla skoczków w Hinterzarten. Najpierw do południa wezmą udział w mikście, a wieczorem tego samego dnia zaplanowano konkurs indywidualny. Dla skoczkiń sobota będzie nieco mniej intensywna, ponieważ ich zmagania indywidualne odbędą się w piątkowy wieczór. 

Relacja na żywo z mikstu oraz konkursu indywidualnego mężczyzn w Hinterzarten, a także podsumowanie wszystkich serii w Niemczech na WP SportoweFakty.

Plan rywalizacji w Hinterzarten:

piątek (26.07.2019)
15:30 - kwalifikacje skoczkiń
17:30 - oficjalne treningi skoczków (2 serie)
19:00 - kwalifikacje skoczków
20:30 - pierwsza seria indywidualnego konkursu skoczkiń

sobota (27.07.2019)
10:55 - seria próbna przed mikstem
11:55 - pierwsza seria mikstu
18:00 - seria próbna skoczków
19:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego skoczków

Czy w Hinterzarten Polacy powtórzą sukces z MŚ i zajmą miejsce w najlepszej szóstce mikstu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL