Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Florian AltenburgerGetty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Florian Altenburger

Skoki narciarskie. 25-letni Austriak Florian Altenburger ogłosił zakończenie kariery

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Florian Altenburger ogłosił zakończenie kariery. Urodzony 2 listopada 1993 roku Austriak dwukrotnie zakwalifikował się do drugiej serii w Pucharze Świata.

25-latek o swojej decyzji poinformował na Facebooku. "Po długich rozważaniach postanowiłem zakończyć karierę. Dziękuję wszystkim fanom, przyjaciołom, sponsorom i trenerom, którzy zawsze pomagali mi na mojej drodze. Największe podziękowania składam rodzinie. Teraz czas na nowy rozdział, nowe cele i przygody" - napisał.

Florian Altenburger wziął udział w dziewięciu konkursach Pucharu Świata - pięciu rozegranych w Austrii oraz czterech w Niemczech. Po czwartym, szóstym, drugim oraz piątym miejscu w grudniowych zawodach Pucharu Kontynentalnego 2016/2017 powołano go do składu 7-osobowej reprezentacji Austrii na 65. Turniej Czterech Skoczni. Dwukrotnie znalazł się w czołowej trzydziestce konkursów Pucharu Świata. 2017 rok rozpoczął od 27. pozycji w Garmisch-Partenkirchen. 4 lutego 2018 roku zajął trzynastą lokatę w Willingen. Co ciekawe, po tym najlepszym wyniku w karierze nie skakał już w Pucharze Świata. W Letniej Grand Prix najwyżej został sklasyfikowany 15 lipca 2017 roku, kiedy był piętnasty w Wiśle.

Altenburger siedmiokrotnie stanął na podium konkursów Pucharu Kontynentalnego. Wygrał trzy razy: 22 sierpnia 2015 roku w Kuopio, 17 stycznia 2016 w Willingen oraz 21 lutego 2016 w Iron Mountain. Ostatni występ międzynarodowy zaliczył 20 stycznia 2019 r., gdy nie uzyskał awansu do drugiej rundy w PK w Sapporo. Zajął wtedy 36. miejsce.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Bieniek zdradził słowa Heynena przed meczem z Francją. "Mówił żebyśmy się bawili na boisku"

Czy Florian Altenburger za wcześnie zakończył karierę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL