Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Markus Eisenbichler Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Markus Eisenbichler

Skoki. LGP w Zakopanem: Znamy powód nieobecności Markusa Eisenbichlera

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Markus Eisenbichler nie znalazł się w składzie na turniej Letniego Grand Prix w Zakopanem. Powodem absencji niemieckiego skoczka jest... urlop.

Letnie Grand Prix znowu odbędzie się w Zakopanem. W piątek odbędą się treningi oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, a w sobotę skoczkowie zawalczą w drużynówce.

Kibice nie zobaczą w ten weekend na Wielkiej Krokwi Markusa Eisenbichlera. Stefan Horngacher zdecydował, że w Polsce wystąpią Karl Geiger, Richar Freitag, Constantin Schmid, Stephan Leyhe, Martin Hamann i Moritz Baer.

Czytaj też:
-> Skoki narciarskie. LPK w Wiśle. Klemens Murańka znów najlepszy! Świetna postawa Polaków
-> Skoki. Stefan Horngacher ponownie w Polsce. Znany skład Niemców na LGP w Zakopanem

Zaskakujący więc dla kibiców może być brak Markusa Eisenbichlera, który w klasyfikacji Letniego Grand Prix jest drugim z Niemców, zajmuje 10. miejsce (74 punkty).

ZOBACZ WIDEO Puchar Ligi Anielskiej. Pięknie trafienie Mateusza Klicha. Leeds United w kolejnej rundzie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Jak donosi serwis skijumping.pl, Markus Eisenbichler ze względu na swoje obowiązki, czyli służbę w policji, nie miał czasu na to, by wybrać się na urlop. Dostał więc wolne od Stefana Horngachera i dopiero teraz pojedzie na upragnione wakacje.

Tymczasem reprezentanci Niemiec walczą o zwycięstwo w klasyfikacji Pucharu Narodów. Aktualnie na czele znajdują się Słoweńcy (906 pkt), Niemcy są drudzy (840 pkt), a podium uzupełniają Polacy (743 pkt).

Czy Niemcy wygrają klasyfikację Pucharu Narodów w LGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL