Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam MałyszNewspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Adam Małysz

Skoki. LGP w Zakopanem: Adam Małysz wierzy w polskich skoczków. "Będziemy walczyć o podwójne podium"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W weekend w Zakopanem odbędą się zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W dobry występ polskich skoczków wierzy Adam Małysz. Jego zdaniem naszych reprezentantów stać nawet na walkę o zwycięstwa w obu konkursach.

W sobotę w Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później skoczkowie rywalizować będą w konkursie indywidualnym Letniego Grand Prix. Nasi reprezentanci zaliczani są do faworytów zawodów na Wielkiej Krokwi.

Na dobre występy Biało-Czerwonych liczy Adam Małysz. - Myślę, że nasi zawodnicy są w dobrym momencie, w trakcie dużych przygotowań do zimy, ale ta forma cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie, mimo ciężkiego treningu. Z perspektywy osoby, która towarzyszy im często, wierzę, że jesteśmy w stanie tutaj stawać na podium. Podwójne podium - w sobotę i niedzielę? Tak bym to sobie wymarzył, wiem na co stać chłopaków, śmiało mogę powiedzieć, że będziemy o to walczyć - powiedział dyrektor PZN na konferencji prasowej przed zawodami.

Polacy mają za sobą udział w konkursach LGP w Wiśle, a także obóz w Austrii. Najlepsi nasi zawodnicy nie występowali podczas zawodów w Hinterzarten i Courchevel. Trener Michal Doleżal potwierdził, że jego podopieczni dobrze czują się pod względem fizycznym.

- Wszystko idzie zgodnie z planem. Już mówiłem na początku sezonu, że dużych zmian w przygotowaniu fizycznym nie ma, to są tylko detale w treningu fizycznym, w technice skoku. Trzymamy się tego, co funkcjonowało w 80 procentach i tylko coś do tego staramy się dołączyć, bo w miejscu nie możemy stać - dodał Doleżal.

Program zawodów:

Piątek, 16.08.2019
15:00 - oficjalny trening
16:30 - kwalifikacje

Sobota, 17.08.2019
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 18.08.2019
12:00 - seria próbna
13:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Zobacz także:
Groźny upadek Maren Lundby. Spadła z rozbiegu skoczni
Skoki narciarskie. Adam Małysz walczy o ratowanie obiektów w Harrachovie. "Wyglądają jak po wojnie"


ZOBACZ WIDEO: Jest nadzieja dla Macieja Kota. Wyraźna poprawa

Czy reprezentacja Polski wygra konkurs drużynowy w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL