Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Kubacki WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki. Letnie Grand Prix w Zakopanem. Dawid Kubacki jak po swoje

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Dawid Kubacki doskonale radzi sobie podczas Letniego Grand Prix w Zakopanem. Ukoronowaniem świetnego występu Polaka będzie zwycięstwo w konkursie indywidualnym.

Dawid Kubacki jest zdecydowanie najlepszym skoczkiem wśród wszystkich, którzy zjechali pod Wielką Krokiew. Reprezentant Polski w piątek uzyskał najwyższą notę w obu seriach treningowych, zajął drugie miejsce w kwalifikacjach (przegrał o 0,1 punktu), a w sobotę miał najwyższą notę indywidualną w konkursie drużynowym. 

Kubacki jest w wielkiej formie, która jest bardzo stabilna. Trener Michal Doleżal otwarcie wymienia go wśród faworytów niedzielnych zmagań indywidualnych, a Adam Małysz dodaje: - Jeśli będzie skakał swoje, wszystko pójdzie po naszej myśli. Biało-Czerwoni tradycyjnie już nie chcą mówić o celach, niemniej oczekiwania kibiców po dwóch pierwszych dniach skoków w Zakopanem są w pełni zrozumiałe. 

Czytaj także: Skoki. Letnie Grand Prix w Zakopanem. Kamil Stoch: O pierwszej serii nie musieliśmy mówić głośno

W zawodach indywidualnych będziemy oglądać aż siedmiu Polaków, którzy w piątek w komplecie przebrnęli przez kwalifikacje. Poza czwórką z konkursu drużynowego (Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki), na belce startowej zasiądą także: Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula oraz Maciej Kot.

Warto dodać, że to pierwszy od ośmiu lat indywidualny konkurs LGP na skoczni w Zakopanem. Uprzednio na najwyższym stopniu podium znalazł się Thomas Morgenstern, przed Gregorem Schlierenzauerem oraz Kamilem Stochem. Ten pierwszy zakończył już karierę, ale pozostała dwójka może w niedziele odgrywać kluczowe role. Zaskoczeniem jest przede wszystkim dyspozycja Schlierenzauera, który w sobotę nie krył radości po obu dalekich skokach. 

Początek konkursu o godzinie 13:00. Wcześniej odbędzie się seria próbna.
Czytaj także: Skoki. Letnie Grand Prix w Zakopanem. Piotr Żyła: Problem tkwi w mojej głowie

ZOBACZ WIDEO Zobacz kapitalny wyścig Bartosza Zmarzlika! Kronika 13. kolejki PGE Ekstraligi

Czy reprezentant Polski znajdzie się na podium niedzielnego konkursu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL