Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Yukiya Sato PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Yukiya Sato

Skoki. LGP w Zakopanem. Yukiya Sato zachwycił. Niewiarygodny rekord skoczni Japończyka

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Podczas pierwszej serii niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Zakopanem nowy rekord Wielkiej Krokwi ustanowił Yukiya Sato. Japończyk wylądował na 145. metrze.

Podczas konkursu w Zakopanem Yukiya Sato błysnął formą. Reprezentant Japonii w pierwszej serii indywidualnych zawodów oddał skok na odległość 145 metrów. Tak daleko na Wielkiej Krokwi nie lądował nikt wcześniej zarówno latem, jak i zimą. Tym samym Sato ustanowił nowy rekord obiektu.

Po wylądowaniu Sato tylko złapał się za głowę. Nic w tym dziwnego, gdyż to był najdalszy skok dnia. Drugi pod tym względem był Jakub Wolny, który uzyskał odległość 140 metrów.

24-letni Sato w swojej karierze tylko raz stał na podium zawodów Pucharu Świata. Było to 20 stycznia tego roku właśnie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wtedy sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Indywidualnie to jego największy sukces w karierze. Jest także brązowym medalistą tegorocznych mistrzostw świata w konkursie drużynowym.

Zobacz także:
Skoki. Letnie Grand Prix: Polacy bez gwiazd w Hakubie. Do Japonii poleci kadra B
Skoki. Nika Kriznar wygrała konkurs LGP we Frensztacie, Kinga Rajda 31.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Piotr Żyła o relacjach z Horngacherem: Nasze kontakty są koleżeńskie. Jesteśmy na "cześć"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL