Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michal Doleżal PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Michal Doleżal

Skoki. LGP w Zakopanem. Michal Doleżal chwali Kamila Stocha. "To były jego najlepsze skoki latem"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce, a Dawid Kubacki był drugi w niedzielnym konkursie indywidualnym Letniego Grand Prix w Zakopanem. Polskich skoczków chwalił ich trener, Michal Doleżal.

Forma zaprezentowana przez polskich skoczków podczas konkursów Letniego Grand Prix w Zakopanem może napawać optymizmem. W indywidualnych zawodach najlepszy był Kamil Stoch, drugi był Dawid Kubacki, a w ósemce byli również Piotr Żyła i Jakub Wolny. Nic zatem dziwnego, że powody do zadowolenia ma szkoleniowiec reprezentacji Polski, Michal Doleżal.

Polscy skoczkowie wciąż są w trakcie przygotowań do sezonu zimowego. W większości konkursów LGP startuje drugi garnitur polskiej kadry, a czołowi zawodnicy rywalizowali w Wiśle i Zakopanem. Na obu skoczniach pokazali się z dobrej strony i dali kibicom wiele powodów do radości.

Doleżala najbardziej cieszy forma Stocha. - Jest jeszcze jeden mały detal do poprawy. Zimą zawsze jest coś innego. Myślę, że u Kamila Stocha to były najlepsze skoki w lecie, ale jest jeszcze u niego rezerwa - powiedział czeski trener w rozmowie z TVP Sport.

Progres w porównaniu do poprzedniego sezonu poczynił Piotr Żyła, choć nadal zdarzają mu się błędy. - Żyła sobie poradził bardzo dobrze. Jestem z niego zadowolony. Drugi skok był trochę gorszy, zrobił błąd za progiem - dodał Doleżal. Z kolei w przypadku Kubackiego trener zadowolony jest ze stabilnej formy.

Zobacz także:
Skoki. Letnie Grand Prix w Zakopanem. Polski dzień na Wielkiej Krokwi! Stoch najlepszy, Kubacki drugi
Wielka inwestycja w Szklarskiej Porębie. Rozpoczęła się budowa ośrodka biegowo-biathlonowego


ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Piotr Żyła o relacjach z Horngacherem: Nasze kontakty są koleżeńskie. Jesteśmy na "cześć"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL