Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Simon Ammann

Skoki. Letnie Grand Prix w Zakopanem. Zmiana w historycznej klasyfikacji. Ammann wyprzedził Małysza

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Adam Małysz do niedzieli pozostawał liderem klasyfikacji generalnej wszech czasów w Letnim Grand Prix. Po konkursie w Zakopanem został jednak zdetronizowany.

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich rozgrywane jest od 1994 roku. Pierwszym triumfatorem cyklu został Takanobu Okabe. Najwięcej zwycięstw na swoim koncie mają z kolei Adam Małysz i Thomas Morgenstern - po trzy.

Polak przewodził także klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby zdobytych punktów podczas konkursów LGP. Miał ich na swoim koncie 3208.

W niedzielę Małysz stracił pozycję lidera na rzecz Simona Ammanna. Szwajcarski weteran zajął w konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS140) 26. miejsce, za co otrzymał pięć punktów do klasyfikacji.

ZOBACZ WIDEO Championship: Grabara nie uchronił Huddersfield przed porażką. Dobry występ nie wystarczył [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Tym samym triumfator LGP z 2009 roku miał w swoim dorobku łącznie 3209 punktów, czyli o zaledwie jeden więcej od Małysza. Szwajcar nie zamierza jednak kończyć kariery, wobec czego ma szansę wyśrubować swój wynik.

W tegorocznej edycji Letniego Grand Prix Simon Ammann zajmuje 40. miejsce w klasyfikacji generalnej. Szwajcar zdobył 10 punktów w trzech startach.

Czytaj także:
Letnie Grand Prix w Zakopanem. Kamil Stoch zdradził kulisy wypadku. Wylądował w szpitalu
LGP w Zakopanem. Michal Doleżal chwali Kamila Stocha. "To były jego najlepsze skoki latem"

Czy Simon Ammann przekroczy granicę 3500 zdobytych punktów w LGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL