Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Simon Ammann Newspix / Rafał Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Simon Ammann

Skoki. Letnie Grand Prix: Pierwszy trening dla Simona Ammanna. Trzech Polaków w dziesiątce!

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Simon Ammann zwyciężył w pierwszym treningu na skoczni w Hakubie. Szwajcar skoczył 126 metrów z obniżonego rozbiegu. Dobrze spisali się Polacy, których w pierwszej ósemce znalazło się aż trzech - Klemens Murańka, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała.

Na liście startowej znalazło się zaledwie 46 zawodników. Oznacza to, że nie będzie konieczności przeprowadzania kwalifikacji - wszyscy mają już zagwarantowany udział w piątkowym konkursie. W gronie uczestników jest pięciu Polaków. Do Hakuby poleciała kadra B dowodzona przez Macieja Maciusiaka.

Pierwsza seria treningowa na olimpijskiej skoczni przebiegała w zmiennych warunkach. Wiało zarówno pod narty, jak i w plecy, choć należy podkreślić, że siła podmuchów nie przekraczała z reguły 0,5 m/s. Mimo to organizatorzy kilkukrotnie zmieniali ustawienie belki startowej. Trening rozpoczął się z 16. platformy, a zakończył na 12.

Najlepszy w pierwszej serii treningowej był Simon Ammann. Doświadczony Szwajcar poszybował na odległość 126 metrów, skacząc z obniżonego rozbiegu. Tuż za nim znalazł się najlepszy z Polaków Klemens Murańka.

To był udany początek przygody z Japonią dla Polaków. W czołówce znaleźli się jeszcze Paweł Wąsek, który po skoku na 123 metry został sklasyfikowany na czwartej pozycji, a także Andrzej Stękała (7. miejsce).

Na 20. pozycji znalazł się Kacper Juroszek, a 31. był Aleksander Zniszczoł, który w swoim pierwszym skoku osiągnął zaledwie 107,5 metra.

Wyniki pierwszego treningu w Hakubie:

MiejsceZawodnikKrajOdległośćNota
1.Simon AmmannSzwajcaria12687,9
2.Klemens MurańkaPolska126,587,2
3.Yumu HaradaJaponia13282,4
4.Paweł WąsekPolska12381,9
5.Andreas Granerud BuskumNorwegia12781,2
6.Ziga JelarSłowenia12081,1
7.Andrzej StękałaPolska12279,1
20.Kacper JuroszekPolska120,567,1
31.Aleksander ZniszczołPolska107,559

  

Czytaj także:
Zmiana w historycznej klasyfikacji. Ammann wyprzedził Małysza
Ryoyu Kobayashi powraca do rywalizacji w elicie

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Piotr Żyła o relacjach z Horngacherem: Nasze kontakty są koleżeńskie. Jesteśmy na "cześć"

Jak ocenisz występ Polaków w pierwszym treningu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL