Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub JandaWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Jakub Janda

Skoki. Jakub Janda wierzy w powrót Pucharu Świata do Czech w sezonie 2020/21

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Minęło ponad sześć lat od ostatnich konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Czechach. Czynione są starania, aby zmagania najlepszych zawodników powróciły do tego kraju w sezonie 2020/2021.

W kalendarzu Pucharu Świata w sezonie 2018/2019 pojawiły się dwa konkursy w Libercu. Zaplanowane one zostały na dni 12-13 stycznia. Z powodu problemów organizacyjnych zmagania przeniesiono jednak ostatecznie do Predazzo.

Tym samym od ostatnich pucharowych zmagań w Czechach minęło już ponad sześć lat. 3 lutego 2013 roku w ciągu jednego dnia przeprowadzono dwa konkursy na mamuciej skoczni Čerťák (HS 205) w Harrachovie - w obu najlepszy był Gregor Schlierenzauer. Rok później odbyły się tam jeszcze Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich.

Obecnie skocznie w Harrachovie nie nadają się do użytku, a w Czechach trwają starania, aby przywrócić je do stanu używalności. Zwłaszcza mniejsze obiekty, które służą szkoleniu młodych zawodników. W ratowanie tamtejszych skoczni włączył się m.in. Adam Małysz.

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w polskiej kadrze skoczków! Rafał Kot mówi o nowościach sprzętowych i Kamilu Stochu

Były skoczek, a obecnie poseł w czeskim parlamencie, Jakub Janda, liczy na to, że niebawem Czechy powrócą do kalendarza Pucharu Świata. - Wierzę, że odbędą się tutaj pucharowe zawody w sezonie 2020/2021 - powiedział w rozmowie z portalem czech-ski.com. - Najważniejsze jest zdobycie wsparcia finansowego - dodał.

Czynione są starania, aby w Harrachovie odbyły się MŚ w lotach w 2024 roku. - Obecnie trwają negocjacje z FIS. Do 1 listopada musimy wysłać federacji deklarację. Wierzę, że we wrześniu i październiku wszystko się ułoży i że mistrzostwa dojdą do skutku - powiedział Janda.

Czytaj także:
Adam Małysz walczy o ratowanie obiektów w Harrachovie. "Wyglądają jak po wojnie"
"Aż łezka się w oku zakręciła". Adam Małysz pokazał zdjęcie z muzeum skoków

Czy uda się przeprowadzić konkursy PŚ w Czechach w sezonie 2020/2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL