Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan HulaMateriały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Stefan Hula

Skoki. Znamy skład reprezentacji Polski na Puchar Kontynentalny w Rasnovie. W Rumunii będzie skoczek z kadry A

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kolejne dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich odbędą się w rumuńskim Rasnovie. Z Polaków szansę na start w Rumunii dostaną juniorzy, zawodnicy z kadry B i Stefan Hula z głównej reprezentacji.

Jak poinformował Polski Związek Narciarski na Twitterze, łącznie Biało-Czerwonych w Rasnovie będzie reprezentować sześciu skoczków. Z juniorów będą to Mateusz Gruszka, Adam Niżnik i Jan Habdas. Z kadry B wystartują Tomasz Pilch i Kacper Juroszek, a z kadry A, prowadzonej przez Michala Doleżala, do Rumunii pojedzie Stefan Hula.

Tym samym w Rasnovie nie wystartują najmocniejsi skoczkowie z zaplecza polskiej reprezentacji, a więc Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała. Cała czwórka ostatnio rywalizowała w Hakubie w dwóch indywidualnych konkursach Letniego Grand Prix. 

Czytaj także: nowy lider Letniego Grand Prix po konkursach w Hakubie. Jeden Polak w dziesiątce

Zmagania w Rasnovie, zaliczane do Letniego Pucharu Kontynentalnego, odbędą się w sobotę (31 sierpnia, godz. 15:30) i w niedzielę (1 września, godz. 11:00). Po ośmiu konkursach liderem cyklu jest Klemens Murańka, który o 90 punktów wyprzedza drugiego w tym zestawieniu Andrzeja Stękałę.

Czytaj także: Japończycy nie mają sobie równych w klasyfikacji drużynowej Letniego Grand Prix

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Fabian Drzyzga pokazał efektowny "bilet" na igrzyska. Nie bał się o wynik w trudnym momencie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL