Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ryoyu Kobayashi Newspix / Matic Ritonja / Sportida/ Pixathlon / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi

Skoki. Letnie Grand Prix. Ryoyu Kobayashi powalczy o zwycięstwo w cyklu

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ryoyu Kobayashi w wielkim stylu wygrał oba konkursy Letniej Grand Prix na skoczni w Hakubie. Teraz Japończyk zamierza powalczyć o triumf w całym cyklu.

Ryoyu Kobayashi zdominował ostatnią edycję zimowego Pucharu Świata. Japończyk w wielkim stylu sięgnął po Kryształową Kulę - drugi w klasyfikacji generalnej Stefan Kraft stracił do niego aż 736 punktów.

Japończyk nie zdecydował się na wzięcie udziału w pierwszych konkursach Letniej Grand Prix. Zabrakło go na starcie w Wiśle, Hinterzarten, Courchevel i Zakopanem, a pod jego nieobecność dobrze radzili sobie jego rodacy - w tym m.in. Yukiya Sato czy Naoki Nakamura.

Młodszy z braci wystąpił za to podczas konkursów na olimpijskiej skoczni w Hakubie, gdzie regularnie deklasował rywali. Okazał się najlepszy zarówno w piątek, jak i sobotę. Szczególnie imponujące było jego drugie zwycięstwo. Uzyskał łączną notę 315,5 pkt, pokonując Keiichiego Sato o 28,9 pkt.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Piotr Żyła o relacjach z Horngacherem: Nasze kontakty są koleżeńskie. Jesteśmy na "cześć"

Zdobył 200 punktów do klasyfikacji generalnej LGP i po zaledwie dwóch startach znalazł się na piątym miejscu ze stratą 44 "oczek" do lidera. Teraz Ryoyu Kobayashi stanie przed szansą triumfu w całym cyklu.

Jak podał portal skijumping.pl Kobayashi wystąpi w zamykających cykl konkursach, które odbędą się 29 września w Hinzenbach oraz 5 października na skoczni w Klingenthal.

Do tej pory czterech reprezentantów Japonii zwyciężyło w klasyfikacji generalnej LGP. Dokonali tego Takanobu Okabe (1994), Masahiko Harada (1997, 1998), Daiki Ito (2010) oraz Kento Sakuyama (2015).

Czytaj także:
Puchar Narodów: Japonia powiększyła przewagę, Polacy ciągle na drugim miejscu
Klasyfikacja generalna: Yukiya Sato nowym liderem, Dawid Kubacki pozostał w "10"

Czy Ryoyu Kobayashi zwycięży w tegorocznej edycji LGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL