Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michal DoleżalMateriały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Michal Doleżal

Skoki. Podopieczni Michala Dolezala po wakacjach. Niespodziewane miejsce zgrupowania

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po konkursach Letniego Grand Prix w Zakopanem, polscy skoczkowie mieli krótkie wakacje. Czas jednak na powrót do pracy. W najbliższych dniach podopieczni Michala Doleżala będą trenować poza Polską. Dość niespodziewanie wybrali Courchevel.

Od kilku miesięcy Biało-Czerwoni przygotowują się do kolejnej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Michal Doleżal znalazł jednak czas na odpoczynek dla swoich podopiecznych. Po konkursach Letniego Grand Prix 2019 w Zakopanem, najlepsi Biało-Czerwoni otrzymali kilkanaście dni wolnego.

Krótkie wakacje Polacy wykorzystali na zagraniczne wyjazdy z najbliższymi. Kamil Stoch był we Włoszech (więcej TUTAJ), Maciej Kot w Turcji, a Dawid Kubacki w Kenii (więcej TUTAJ). Nasi najlepsi reprezentanci wrócili już do kraju, ale nie na długo. 

Pierwsze po wakacjach zgrupowanie kadry A polskich skoczków odbędzie się w Courchevel. Treningi Biało-Czerwonych we francuskiej miejscowości, o których poinformował Maciej Kot (pokazując zdjęcie tamtejszych skoczni) oraz dziennikarz skijumping.pl Dominik Formela, można uznać za zaskoczenie. Polacy rzadko obierali ten kierunek.

W tym roku w Courchevel odbył się już konkurs Letniego Grand Prix. Nie wystartowali w nim jednak najlepsi podopieczni Michala Doleżala (Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Piotr Żyła). O punkty walczyli natomiast Maciej Kot (7. pozycja), Stefan Hula (16. miejsce) i Jakub Wolny (6. lokata).

Nowa edycja Pucharu Świata w skokach rozpocznie się w sobotę 23 listopada od konkursu drużynowego w Wiśle. Wcześniej skoczków czekają jeszcze dwa sprawdziany w Letnim Grand Prix 2019, 29 września w Hinzenbach i finał cyklu 5 października w Klingenthal.

ZOBACZ WIDEO Serie A. Juventus - Napoli: Genialne widowisko! 7 goli, wielki powrót i dramat Koulibaly'ego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Kamil Stoch wygra klasyfikację generalną PŚ w sezonie 2019/2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL