Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Na zdjęciu: Dominik Kastelik

Polski skoczek narciarski został górnikiem. Dominik Kastelik rozpoczął pracę w kopalni

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Były uczestnik mistrzostw świata juniorów w skokach narciarskich, Dominik Kastelik, rozpoczął pracę górniczą w PG Silesia. W przeszłości głośnym echem odbił się ostry komentarz Adama Małysza na temat tego zawodnika.

"21-letni Dominik Kastelik - niedawny członek polskiej kadry młodzieżowej i uczestnik MŚJ 2017 - informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych o rozpoczęciu pracy górniczej w PG Silesia (Czechowice-Dziedzice)" - przekazał na Twitterze korespondent skijumping.pl, Dominik Formela.

Kastelik w polskiej kadrze zadebiutował w 2014 roku. Trzy lata później znalazł się w reprezentacji na mistrzostwa świata juniorów w Park City. W konkursie drużynowym, wraz z Bartoszem Czyżem, Tomaszem Pilchem i Pawłem Wąskiem, zajął piąte miejsce. Polacy byli blisko podium, ale Kastelik zanotował upadek, który przekreślił szanse na medal.

Po tym turnieju młodego skoczka ostro skrytykował dyrektor koordynator Polskiego Związku Narciarskiego - Adam Małysz. - Chłopak ma talent, a robi wszystko, by spierniczyć sobie karierę. Było już wielu takich utalentowanych skoczków, którzy przekreślili sobie przyszłość w tym sporcie. Ale jak myśli się o wszystkim wokół, tylko nie o tym, co ważne dla skoczka... - napisał na Facebooku Małysz.

Kastelik w sezonach 2015/2016 i 2016/2017 miał epizody w Pucharze Kontynentalnym. W styczniu 2017 r. zajął 23. miejsce na turnieju w Garmisch-Partenkirchen. Dwa lata temu znajdował się również w kadrze młodzieżowej C.

Czytaj teżSkoki. Podopieczni Michala Dolezala po wakacjach. Niespodziewane miejsce zgrupowania
Czytaj teżSkoki. Syn Stefana Horngachera pobił rekord skoczni

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Robert Lewandowski jest w fenomenalnej formie. "Odzyskał spokój psychiczny i stabilizację"

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL