Najnowsze Wyniki/Kalendarz
świeczka Materiały prasowe / Na zdjęciu: świeczka

Zmarł Akitsugu Konno, srebrny medalista olimpijski w skokach narciarskich

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
W wieku 75 lat zmarł były japoński skoczek narciarski Akitsugu Konno. Był srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Sapporo w konkursie na normalnej skoczni. Wszystkie miejsca na podium zajęli wówczas reprezentanci Japonii.

Konno w zimowych igrzyskach wziął udział dwukrotnie. W 1968 roku w Grenoble zajął 24. miejsce na skoczni normalnej i 20. na dużym obiekcie.

Znacznie lepiej spisał się cztery lata później w Sapporo, gdy zdobył srebrny medal na skoczni K-70. Przegrał wówczas tylko z legendarnym Yukio Kasayą. Brąz również trafił w ręce Japończyka - wywalczył go Seiji Aochi.

Na dużej skoczni, w konkursie, który wygrał Wojciech Fortuna, Konno był 12.

26 lat po ZIO w Sapporo Konno był jednym z byłych sportowców, którzy wnieśli pochodnię z ogniem olimpijskim i olimpijską flagę na stadion w Nagano w czasie ceremonii otwarcia igrzysk.

Czytaj także:
Michal Doleżal o formie Polaków: Najlepiej skaczą Jakub, Dawid i Piotrek
12-letni syn Stefana Horngachera pobił rekord skoczni

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "Na dużej skoczni, w konkursie, który wygrał Wojciech Fortuna, Konno był 12" - a na małej Fortuna był 6. Jest to o tyle ważne, że 5 dni wcześniej skakano na K-86, Fortuna zajął
  Czytaj całość
  wysokie (6.) miejsce - pozostali nasi zajęli odległe miejsca. Na dużej skoczni skakano 5 dni później - wówczas Fortuna wygrał, a jego 111m i 0,7 punktu różnicy między 1. i 4. zawodnikiem pamiętam do dzisiaj. Japończykom wówczas już nie wyszło.Fortuna nie miał wówczas 20 lat...

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL