Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Klemens MurańkaEast News / Na zdjęciu: Klemens Murańka

Skoki. Skład Polaków na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. W porównaniu do zespołu powołanego na konkursy w Lillehammer, nastąpiła jedna zmiana.

W Austrii zabraknie Kacpra Juroszka. 18-letniego zawodnika - który jako jedyny z szóstki występujących w Lillehammer Polaków nie znalazł się w czołowej trzydziestce (był 38. oraz 34.) - zastąpi Adam Niżnik. W Stams wystartują również: Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Stefan Hula.

Najczęściej z grona tych powołanych zawodników, w Stams skakał Zniszczoł. Zwycięzca klasyfikacji końcowej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2011 uczestniczył w czternastu konkursach rozegranych na tej austriackiej skoczni, której rozmiar wynosi 115 metrów. 9 lipca 2011 roku stanął na drugim stopniu podium.

Na liście zwycięzców zawodów PK na igelicie w Stams są między innymi Krzysztof Biegun (triumfował raz w 2013 r.) i Jakub Wolny (wygrał dwukrotnie w sezonie 2014). Wyczyn Wolnego - 200 punktów w ciągu jednego weekendu - powtórzyli później Danie Tande (2015) oraz Markus Eisenbichler (2016). Gdy zwyciężał Norweg, dwa razy na drugiej pozycji plasował się Maciej Kot.

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w polskiej kadrze skoczków! Rafał Kot mówi o nowościach sprzętowych i Kamilu Stochu

8 września 2018 roku na podium w Stams stanęło trzech Austriaków. Dzień później w czołowej szóstce ponownie sklasyfikowano aż pięciu reprezentantów gospodarzy, ale przed nimi znalazł się Szwajcar Killian Peier. Najlepiej z Polaków spisał się wówczas Tomasz Pilch, który zajął czternaste miejsce.

Zawody PK w skokach narciarskich na igelicie w Stams odbędą się 21 i 22 września 2019 roku. Początek sobotniego konkursu zaplanowano na godzinę 15:30, a niedzielnego - na trzynastą.

Klasyfikacja generalna LPK 2019:

MiejsceZawodnikKrajPunkty
1.Rok JustinSłowenia509
2.Klemens MurańkaPolska464
3.Pius PaschkeNiemcy326
4.Moritz BaerNiemcy323
5.Joakim AuneNorwegia266
6.Andrzej StękałaPolska260
9.Paweł WąsekPolska233

Czy Polak stanie na podium konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2019 w Stams?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL