Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Małysz Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Adam Małysz

100-lecie PZN: Małysz wygrał z Stochem! Wśród kobiet bezkonkurencyjna Kowalczyk

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Z okazji wielkiego święta (100 lat istnienia) Polskiego Związku Narciarskiego zorganizowano plebiscyt. Adam Małysz okazał się lepszy od Kamila Stocha. Uroczysta gala odbyła się w Krakowie.

"Gwiazdami 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego" zostali: Justyna Kowalczyk oraz Adam Małysz. Wielokrotni medaliści igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata zostali uroczyście wyróżnieni podczas specjalnej gali zorganizowanej w Krakowie.

Na spotkaniu najważniejszych osób w polskim narciarstwie pojawił się również gość wyjątkowy - Andrzej Duda. Prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe narciarzom oraz osobom zasłużonym dla polskiego narciarstwa. Wśród uhonorowanych byli nie tylko mistrzowie z przeszłości (np. Wojciech Fortuna), ale i również czynni nadal sportowcy (Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Maciej Kot).

PZN przypomniał przy okazji, że przez te 100 lat działalności wychował 15 medalistów igrzysk olimpijskich, Polacy aż 35 razy stawali na podium mistrzostw świata i zdobyli 12 Kryształowych Kul za wygrane w klasyfikacjach Pucharu Świata.

 

Tak z głównej nagrody cieszył się Małysz.

Jeszcze przed wieczorną galą, na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, stworzono specjalny tor, na którym symbolicznie ścigali się sportowcy. Pokazała to Justyna Kowalczyk na swoim TT.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #3: Uratowana kariera. Tomasz Kaczor wicemistrzem świata

Czy twoim zdaniem Adam Małysz jest rzeczywiście największą gwiazdą polskiego narciarstwa w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Godfather-Darth Vader Zgłoś
  Adam na dzień dzisiejszy jest rzeczywiście najlepszy, ale Kamil jeszcze nie zakończył kariery.
  • Stary Poznaniak Zgłoś
   Adam Małysz będzie zawsze największym skoczkiem Polski. Pewnie sportowo nikt nie dogoni wielkiego Stocha ale bez Małysza nie było by nikogo. To on walczył z brakami sprzętowymi jakie go
   Czytaj całość
   spotykały, to on walczył z nie przychylnymi sędzia i koalicją niemiecko austryjacką. Dla tego dzisiaj chłopcy mają super warunki bo był taki Adam który wlewał w Polaków wiarę w 90latach że można być wielkim z kraju który podnosi się z komuny. To dzięki Adamowi do skoków trafili sponsorzy którzy wsparli szkółki i tam odnaleziono wielki talent Stocha.
   • śmiechu82 Zgłoś
    Gdyby nie Małysz, nie byłoby "Małyszomani" i pewnie nie byłoby wtedy Stocha, Żyły i całej reszty i sukcesów tych skoczków... to taka moja subiektywna opinia.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL