Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki: trener Norwegów wskazuje na Dawida Kubackiego. "Może być najlepszy"

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Dawid Kubacki niedawno zwyciężył w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Czy polski skoczek przekuje tę formę na sezon zimowy? Alexander Stoeckl twierdzi, że to bardzo prawdopodobne.

Po raz drugi w swojej karierze Dawid Kubacki zwyciężył w klasyfikacji końcowej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich (TUTAJ więcej szczegółów >>). To świetny prognostyk przed częścią zimową. Pisał o tym m.in. Szymon Łożyński w swoim tekście pokazującym, że triumfatorzy LGP często walczą o najwyższe lokaty również zimą (TUTAJ przeczytasz więcej >>).

Podobnego zdania jest Alexander Stoeckl, selekcjoner Norwegów. W rozmowie z serwisem sport.tvp.pl zwrócił uwagę właśnie na Kubackiego. - Polacy są nadal bardzo mocni jako drużyna. Do tego rozwija się Kubacki. Tego lata prezentował się niezwykle - powiedział.

Na pytanie dziennikarza, czy Kubacki jest w stanie zastąpić Kamila Stocha w fotelu lidera naszej kadry, odpowiedział: - Nie lubię takich określeń. Stoch to zawsze Stoch, Schlierenzauer będzie Schlierenzauerem, a Kubackim zostanie Kubackim.

ZOBACZ WIDOE Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Piotr Lisek: Zasłużyłem na czwórę z plusem

Stoeckl dodał również, że "jeśli Kubacki nadal będzie skakał tak dobrze, to może być najlepszy w całym sezonie".

Selekcjoner Norwegów zauważył także, iż zmiana trenera w naszej drużynie (Michal Doleżal zastąpił Stefana Horngachera - przyp. red.) przebiegła bez większych problemów, płynnie. - Nie było żadnego spadku, zawodnicy nadal skaczą bardzo dobrze. Poprzedni proces jest kontynuowany, choć to akurat logiczne, bo Michal Doleżal był dotąd asystentem. Polacy są nadal bardzo mocni jako drużyna - stwierdził.

Przypomnijmy, że rozpoczęcie Pucharu Świata w skokach narciarskich zostało zaplanowane na weekend 23-24 listopada w Wiśle. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, dzień później zawody indywidualne na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza.

Ile konkursów w sezonie 2019/20 wygra Dawid Kubacki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Witalis Zgłoś
  Kubacki zawsze mocny punkt drużyny (2-krotny mistrz świata), indywidualnie w cieniu sukcesów Stocha i nie tak medialny jak Żyła, w styczniu 2019 odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach
  Czytaj całość
  PŚ w Predazzo kończąc sezon 2018/19 na najwyższym dotąd w karierze 5 miejscu klasyfikacji generalnej PŚ. Zwycięstwo w Letniej Grand Prix może podbudować Dawida mentalnie i kto wie? Może trener Stoekl ma rację mówiąc, że to będzie sezon Kubackiego.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL