Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Wyjątkowy konkurs dla Kamila Stocha. "To wielka chwila"

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
W sobotę, podczas letnich mistrzostw Polski w skokach narciarskich, Kamil Stoch wystąpił w barwach klubu KS Eve-nement Zakopane, którego jest współzałożycielem. Po konkursie nie ukrywał ekscytacji tym faktem.

KS Eve-nement Zakopane zajął czwarte miejsce w konkursie drużynowym podczas letnich mistrzostw Polski w Szczyrku (WIĘCEJ). Klub wystąpił w składzie: Jan Galica, Szymon Zapotoczny, Stefan Hula i Kamil Stoch. To była szczególna chwila zwłaszcza dla Stocha, który jest współzałożycielem KS Eve-nement Zakopane. 

- To było jedno z moich sportowych marzeń, aby jako członek tego klubu wziąć udział w konkursie o drużynowy tytuł mistrza Polski - mówił po zakończeniu zawodów, cytowany przez serwis skijumping.pl. 

O wysokiej lokacie klubu w konkursie drużynowym stanowili zawodnicy doświadczeni - Hula i Stoch, ale z drugiej strony była to doskonała okazja do zaprezentowania umiejętności przez 16-letniego Zapotocznego i 15-letniego Galicę.

- Jestem zaskoczony, że wszystko potoczyło się dla nas w ten sposób. Klub istnieje od pięciu lat, a już startujemy jako zespół w imprezie seniorów. Uważam to za wielki sukces wszystkich ludzi, którzy na to pracowali. Cieszę się, że teraz jesteśmy w tym miejscu, a w przyszłości może będzie jeszcze lepiej - dodał Stoch. 

Czytaj także: Kamil Stoch w krakowskim tramwaju. To było dla niego wielkie przeżycie

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Tomasz Kaczor pracował na fermie indyków. Dziś jest wicemistrzem świata

Czy Kamil Stoch będzie liderem polskiej kadry w sezonie 2019/20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL