Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Skoki narciarskie. Piotr Żyła zabrał głos po triumfie w mistrzostwach Polski. "Myślałem, że zabrakło"

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
W sobotę Piotr Żyła wywalczył tytuł letniego mistrza Polski w skokach narciarskich. Skoczek w serii finałowej pofrunął daleko i podparł próbę. Jak sam przyznał, myślał, że to przekreśliło jego szansę na zwycięstwo.

Piotr Żyła nie miał sobie równych w sobotnim konkursie letnich mistrzostw Polski w Szczyrku. Wiślanin już po pierwszej serii miał 5,5 punktu przewagi nad drugim Kamilem Stochem i pewnie zmierzał po tytuł. W finałowym skoku pofrunął daleko (111 metrów), ale nie zdołał poprawnie wylądować i podparł się przy lądowaniu (WIĘCEJ).

- Ta druga próba to był naprawdę fajny skok i super mi się leciało. Jak wylądowałem, to myślałem, że jednak trochę zabrakło do zwycięstwa, ponieważ podparłem ten skok i plecami dotknąłem zeskoku, ale udało się i jestem bardzo szczęśliwy - mówił po konkursie, cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Narciarskiego, pzn.pl.

W sezonie letnim Żyła był jednym z najlepszych i najbardziej stabilnych polskich skoczków. W sumie wystartował w czterech konkursach Letniego Grand Prix i w każdym z nich zajmował miejsce w czołowej szóstce. Wysoką dyspozycję potwierdził także podczas mistrzostw Polski. 

Przypomnijmy, że pierwsze zawody Pucharu Świata w sezonie 2019/20 odbędą się już 23 i 24 listopada w Wiśle, czyli w rodzinnej miejscowości Piotra Żyły. 

Czytaj także: Skoki. Kinga Rajda najlepsza w obu seriach konkursu o mistrzostwo Polski


ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #3: Uratowana kariera. Tomasz Kaczor wicemistrzem świata

Czy Piotr Żyła będzie czołowym skoczkiem Pucharu Świata w sezonie 2019/20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL