Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andreas WellingerGetty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Andreas Wellinger

Skoki narciarskie. Dobre wieści ws. Andreasa Wellingera. Niemiec może wrócić w trakcie sezonu

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Leczenie Andreasa Wellingera na razie przebiega bardzo dobrze. Okazuje się, że jest nawet szansa na starty pod koniec nadchodzącego sezonu.

Andreas Wellinger w czerwcu przeżył dramat. Niemiecki skoczek podczas treningu miał upadek, który skończył się zerwaniem więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. 24-latek szybko przeszedł operację i obecnie powoli wraca do zdrowia.

Skoki narciarskie. Decydujące przygotowania do zimy rozpoczęte. Polacy trenują na szczęśliwej dla nich skoczni >>

Niemieckie media na początku informowały, że Wellinger straci cały sezon zimowy. Okazuje się, że czarny scenariusz niekoniecznie musi się sprawdzić.

- Są dobre postępy. Nie można wykluczyć, że Wellinger wróci w trakcie nadchodzącego sezonu zimowego. Musimy jednak cierpliwie poczekać. Najważniejsze, że Andreas obecnie ma się dobrze - komentuje dyrektorka sportowa niemieckiej kadry Karin Orgeldinger.

Boom na skoki. "Liczba zawodników robi wrażenie" >>

Fani Wellingera i tak muszą się uzbroić w cierpliwość. Powrót na skocznię najbardziej prawdopodobny jest w drugiej części nadchodzącego sezonu. Niedawno wrzucił do sieci film z pierwszego treningu na siłowni po operacji i możecie go zobaczyć powyżej.

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w polskiej kadrze skoczków! Rafał Kot mówi o nowościach sprzętowych i Kamilu Stochu

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL