Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anders JacobsenGetty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Anders Jacobsen

Skoki. "Lubię cały ten szum i hałas". Rywal Adama Małysza powraca do sportu

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Anders Jacobsen został dyrektorem w norweskiej federacji sportów motorowych. - Lubię to środowisko - mówi rywal Adama Małysza ze skoczni narciarskiej.

34-letni Anders Jacobsen powraca do sportu. Teraz jako dyrektor sportowy w norweskiej federacji sportów motorowych - poinformował w sobotę portal internetowy vg.no. "Mówiąc wprost, Jacobsen został szefem wszystkich gwiazd sportów motorowych w naszym kraju" - komentują norweskie media.

O nominacji byłego skoczka narciarskiego, która nieco zaskoczyła środowisko motorowe w Norwegii, poinformowano na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej z udziałem nowego dyrektora sportowego.

- To ekscytujące. Chociaż nie mam doświadczenia w sportach motorowych, to mam to we krwi. Lubię cały ten szum i hałas. Lubię to środowisko. A jeśli chodzi o sport całościowo, to mam więcej niż wystarczająco doświadczenia - powiedział Jacobsen.

ZOBACZ: Anders Jacobsen kończy karierę >>

ZOBACZ: Anders Jacobsen dla WP SportoweFakty: Stoch lubi dużą skocznię w Lahti. Postawiłbym na niego >>

Po zakończeniu kariery narciarskiej w 2015 r. brązowy medalista w drużynie z IO w Vancouver (2010 r.) oraz triumfator Turnieju Czterech Skoczni (2006/07) pracował w branży motoryzacyjnej. Jacobsen, którego idolem, wzorem i rywalem był Adam Małysz, od kilku lat jest też ekspertem od skoków narciarskich w telewizji NRK.

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w polskiej kadrze skoczków! Rafał Kot mówi o nowościach sprzętowych i Kamilu Stochu

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL