Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam MałyszArchiwum prywatne / Na zdjęciu: Adam Małysz

Ludzie z pasją. Apoloniusz Tajner i Adam Małysz czytają o swoich idolach #GdybyNieKsiążka

Dawid Góra
Dawid Góra
- Pomysłowość, siła charakteru, wierność wartościom - prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner tłumaczy, dlaczego najważniejszą dla niego książką jest biografia Steve'a Jobsa. Adam Małysz woli "Pasjonatów" Doroty Kowalskiej.

W ramach akcji #GdybyNieKsiążka poprosiliśmy Adama Małysza i Apoloniusza Tajnera, by opowiedzieli nam o najważniejszych dla nich lekturach.

"Pasjonaci" Kowalskiej to zbiór rozmów "o tym, co w życiu ważne". Swoimi przemyśleniami dzielą się: Julia Lachowicz, Zbigniew Mikołejko, Maciej Stuhr, Janusz Onyszkiewcz, Tamara Gonzales Perea, Marek Niedźwiecki, Barbara Piwnik, Włodzimierz Cimoszewicz, Sylwia Czubkowska, Alicja Rzeczkowska, Barbara Sowa, Gromosław Czempiński, Martyna Tokarczuk, Damian Kordas, Agnieszka Odorowicz i Ryszard Bugaj.

Wśród rozmówców jest jeszcze jeden gwiazdor. To... Adam Małysz. Książka swoją premierę miała w maju 2017 roku.

Adam Małysz obala wieloletnią teorię. Dawid Kubacki czuje moc >>

Apoloniusz Tajner woli pozycję skupioną wokół jednej osoby. Biografia Steve'a Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona powstała w oparciu o ponad czterdzieści wywiadów z bohaterem. Przeprowadzono je na przestrzeni dwóch lat. W Polsce pozycja ukazała się w listopadzie 2011 roku.

Są efekty. Nowe buty już pomagają polskim skoczkom >>

- Pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze, wierność wartościom - wymienia prezes PZN zapytany o swój stosunek do współzałożyciela Apple'a. - Ale czytam też książki sensacyjne, przygodowe oparte na historii czy nawet romansidła!

Tajner określa czytanie jako swoją drugą pasję.

60 procent Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki. Razem możemy to zmienić! Wirtualna Polska dedykuje akcję #GdybyNieKsiążka Oldze Tokarczuk, laureatce tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla. Wierzymy, że to właśnie książki sprawiają, że stajemy się tymi, kim jesteśmy. A jaka jest najważniejsza książka w Twoim życiu? Czekamy na tytuły i zdjęcia na #dziejesię

ZOBACZ WIDEO: Orlen z Robertem Kubicą także poza Williamsem. "Mamy plany. Będziemy dalej w F1"

Komentarze (11):

 • Jacek Malczewski Zgłoś
  Panie dziennikarzu zadaniowany Góra! Nie usuwaj komentarzy! Po co bronicie oszustów i złodziei? Kto Wam zakazał o tym pisać? Apoloniusz Tajner to człowiek z pasją? Buhahaha! Raczej
  Czytaj całość
  z kredytem ze Skok Wołomin! On czyta lekturę o upadłości konsumenckiej. Tak zrobił czerwony Michał Wiśniewski i nie musi spłacać kredytu w Skok Wołomin, a teraz zrobi to samo córcia Apoloniusza - Dominika! Poczytajcie sobie na stronie i kanale YouTube Stowarzyszenia Św. Michała, chyba, że z powrotem skasują mój komentarz!
  • Peel Faynarts Zgłoś
   Tajner czyta Kamasutre podobno go z tą książką widziano na basenie w Hurghadzie!
   • Dariusz Graczyk Zgłoś
    Najbardziej nie lubię, kiedy na temat systemu wartości wypowiadają się ludzie którym w życiu się udało i dzięki temu mają dużo pieniędzy
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL