Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Andre TandeGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Daniel Andre Tande

Skoki. Trwa decydująca faza przygotowań do sezonu. Na Wielkiej Krokwi zrobiło się tłoczno

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem Pucharu Świata rozpoczęła się decydująca faza przygotowań do sezonu. Część reprezentacji wybrała się do Zakopanego, aby trenować na Wielkiej Krokwi.

Zawodnicy nie czekają na to, aż spadnie śnieg, aby przygotowywać się do nadchodzącego sezonu. Na obiektach wyposażonych w lodowe tory najazdowe, można uzyskać warunki zbliżone do tych, które panują zimą.

- Przy tej technologii jeżdżenie na śnieg przed początkiem sezonu nie jest już nawet tak konieczne. Podłoże, na którym ląduje skoczek, nie ma większego znaczenia, dlatego że chłopaki i tak przecież potrafią dobrze jeździć na nartach. Trudniej złapać czucie na najeździe. Lodowe tory inaczej wpływają na pozycję najazdową - powiedział Adam Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Puchar Świata. Zwrot akcji w sprawie Liberca! -->

Aktualnie na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS140) trenuje reprezentacja Norwegii, a także skoczkowie ze Szwajcarii i Turcji. Niewykluczone, że to grono niebawem się powiększy. W niedzielę na skoczni pojawią się także podopieczni trenera Michala Doleżala.

Tegoroczna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 23 listopada od konkursu drużynowego w Wiśle. Kryształowa Kula wręczona zostanie 15 marca w Vikersund, a tydzień później, w Planicy, odbędą się jeszcze mistrzostwa świata w lotach.

Obawy o Puchar Świata w Zakopanem -->

ZOBACZ WIDEO: Jest nadzieja dla Macieja Kota. Wyraźna poprawa

Czy Polak zwycięży w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    "trenuje reprezentacja Norwegii, a także skoczkowie ze Szwajcarii i Turcji" - może Turcy zaistnieją zimą w skokach? Ich reprezentacja ma wakacje, albo wybrali inny kierunek?

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL