Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Manuel Poppinger WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Manuel Poppinger

Skoki narciarskie. Manuel Poppinger zakończył sportową karierę. Austriak zmienił branżę

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Srebrny medalista mistrzostw świata w drużynie Manuel Poppinger poinformował kibiców o zakończeniu sportowej kariery. Okazuje się, że Austriak przeniósł się do innej branży.

"Czas się pożegnać! Chcę wszystkim podziękować za wsparcie, jakie otrzymałem w ostatnich latach. Były złe i dobre chwile, ale to była niesamowita część mojego życia. Dziękuję bardzo!" - napisał w mediach społecznościowych Manuel Poppinger.

Jak informuje austriacki serwis Laola1, 30-latek latem rozpoczął pracę w państwowej firmie ASFINAG (austriacki operator systemu poboru opłat drogowych). - To zadanie sprawia mi ogromną przyjemność - mówi były austriacki skoczek narciarski. Jak napisał na Instagramie, poświęci się także swojemu hobby - jeździe na motorze.

Poppinger w Pucharze Świata debiutował w 2011 roku. Największe triumfy święcił wraz z austriacką drużyną. W 2015 r. wywalczył srebrny medal mistrzostw świata, a rok później z ekipą sięgnął po brąz mistrzostw świata w lotach. Indywidualnie najwyższe miejsce zajął w 2015 r. - w lotach narciarskich w Vikersund był siódmy.

ZOBACZ WIDEO Polacy szykują nowinki, które mogą zaskoczyć świat skoków narciarskich? Trener kadry komentuje doniesienia

W Pucharze Świata Poppinger po raz ostatni skakał w lutym 2018 roku. W poprzednim sezonie występował jedynie w Pucharze FIS i Pucharze Kontynentalnym.

Czytaj teżSkoki. Obawy o Puchar Świata w Zakopanem. Powodem sylwester TVP

Czytaj teżSkoki. Turniej Czterech Skoczni. Wpadka organizatorów, zapomnieli o Dawidzie Kubackim

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL