Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Antti AaltoExpa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Antti Aalto

Skoki. Puchar Świata. Pech Anttiego Aalto. Lider fińskiej kadry doznał kontuzji

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Pod dużym znakiem zapytania stanął występ Anttiego Aalto w inaugurujących Puchar Świata konkursach w Wiśle. W czwartek lider fińskiej kadry doznał kontuzji kostki.

Fińskie skoki przeżywają w ostatnich latach spory kryzys. W sezonie 2018/2019 zawodnicy z tego kraju zdobyli 396 punktów w klasyfikacji Pucharu Narodów. Aż 288 w pojedynkę wywalczył Antti Aalto.

W czwartek lider fińskiej kadry ogłosił, że doznał kontuzji kostki. Aalto urazu nabawił się podczas rozgrzewki, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

24-latek przez najbliższych kilka tygodni będzie wyłączony z zajęć. Pod dużym znakiem zapytania stanął zatem jego występ podczas konkursów Pucharu Świata w Wiśle (23-24 listopada).

Przypomnijmy, że na Skoczni im. Adama Małysza (HS 134) najpierw odbędzie się rywalizacja drużynowa, a kolejnego dnia indywidualna. Następne konkursy zaplanowane zostały na 30 listopada i 1 grudnia w fińskiej Ruce.

Czytaj także:
Kamil Stoch żartuje z atmosfery w kadrze. "Takich agentów nie ma nawet w filmach"
MŚ 2024 nie w Harrachovie. Kandydatura wycofana

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Szpital zamiast igrzysk. Dramat Joanny Dorociak

Czy reprezentacja Finlandii poprawi w tym sezonie swój wynik w Pucharze Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    "Czy reprezentacja Finlandii poprawi w tym sezonie swój wynik w Pucharze Narodów?" - myślę, że Finowie nie są tym zainteresowani, podobnie jak na przykład Bułgarzy...

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL