Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki. Kazimierz Długopolski o polskiej kadrze: Trudno wymagać, by skakali jeszcze solidniej niż do tej pory

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
23 listopada w Wiśle zainaugurowana zostanie kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zdaniem trenera Kazimierza Długopolskiego, Biało-Czerwonych stać na utrzymanie dobrej dyspozycji z lata.

W sezonie letnim polscy skoczkowie zaprezentowali dobrą dyspozycję. Rzutem na taśmę po zwycięstwo w cyklu LGP sięgnął Dawid Kubacki, choć wystąpił tylko w połowie konkursów. Zdaniem Kazimierza Długopolskiego jest to dobry prognostyk w kontekście zimowego Pucharu Świata.

Były trener uważa jednak, że należy mieć się na baczności z uwagi na to, że średnia wieku w kadrze A robi się coraz wyższa.

- Nie będzie łatwo utrzymać prezentowanego poziomu sprzed lat. Tym bardziej, że kadra się starzeje. Trudno wymagać, by skakali jeszcze solidniej niż do tej pory. Oby w nowym sezonie prezentowali się podobnie, jak w poprzednich miesiącach i w lecie - powiedział Kazimierz Długopolski w rozmowie z TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Iga Baumgart-Witan o końcu kariery: Nie mówię sobie "stop"

- O nowe talenty trzeba się martwić. Obserwując ten sport w innych państwach można zauważyć, że często jest okres wysoki, a po czasie jest posucha. Talenty się nie rodzą na kamieniu. Był czas bardzo obfity. Trzeba się przygotować na gorsze momenty - dodał.

Kazimierz Długopolski uważa ponadto, że Kamil Stoch nie jest w stanie wskoczyć na wyższy poziom. - Jak można lepiej skakać, jeśli się wygrywa? To niemożliwe. Kamil może tak mówić, ale naprawdę w to nie wierzę - skomentował trener, który jest zdania, że Dawid Kubacki ma wszelkie predyspozycje do tego, aby niebawem zostać liderem polskiej kadry.

Czytaj także:
Pech Anttiego Aalto. Lider fińskiej kadry doznał kontuzji
"Prawie selfie, w prawie windzie". Kamil Stoch na Wielkiej Krokwi

Który z Polaków zajmie najwyższe miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL