Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andreas WellingerWP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Andreas Wellinger

Skoki narciarskie. Wielki problem Stefana Horngachera. Mistrz olimpijski opuści cały sezon

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Nowy trener niemieckich skoczków przez cały sezon nie będzie mieć do dyspozycji jednego ze swoich liderów - Andreasa Wellingera. Dodatkowo początkowo poza kadrą będzie również Severin Freund.

Spore problemy na początku swojej pracy z reprezentacją Niemiec ma trener Stefan Horngacher. Były opiekun Polaków nie będzie mieć do dyspozycji kilku czołowych zawodników. W czerwcu dramat przeżył Andreas Wellinger, który podczas treningu zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie.

W wywiadzie dla Sportschau Horngacher ujawnił, że mistrz olimpijski z 2018 r. opuści cały nadchodzący sezon. - Andi z pewnością nie pojawi się w tym sezonie. Robi duże postępy w rehabilitacji, ale szybkie wejście w tym sezonie nie ma sensu. Celem jest odpowiednie przygotowanie go do przyszłego roku i mistrzostw świata w Oberstdorfie - przyznał trener Niemców. Przypomnijmy, że kolejne MŚ odbędą się na przełomie lutego i marca 2021 roku.

W tym sezonie do skoków powinien wrócić David Siegel, który nabawił się podobnego urazu w styczniu bieżącego roku podczas Pucharu Świata w Zakopanem. - Jego kontuzja była jeszcze cięższa niż u Wellingera. Przechodzi rekonwalescencję, ale jeszcze nie jest gotowy - dodał Horngacher.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Dramatyczne sceny na mistrzostwach świata. Artur Mikołajczewski: Dałem z siebie więcej niż mogłem

Trener Niemców początkowo nie będzie mógł korzystać również z byłego mistrza świata i zwycięzcy Pucharu Świata z 2015 roku - Severina Freunda. 31-latek dwukrotnie zerwał więzadła, a do tego przeszedł operację łękotki. - Ma teraz pewne drobne problemy i musi zrobić sobie przerwę. Zobaczymy, co się z nim stanie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Na razie na pewno nie będzie go w Pucharze Świata - zapewnił austriacki szkoleniowiec.

Sezon 2019/2020 w skokach narciarskich rozpoczyna się już w przyszłym tygodniu. W piątek, 22 listopada, odbędą się kwalifikacje do pierwszego indywidualnego konkursu w Wiśle.

Czytaj teżSkoki narciarskie. Stefan Horngacher: To co osiągnąłem z kadrą Polski jest już historią

Czytaj teżSkoki. Niemcy bez formy. Problemy na początku pracy Stefana Horngachera

Czy Niemcy wygrają klasyfikację drużynową w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL