Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tak na godzinę 7:00 rano w czwartek prezentował się zeskok skoczni w WiśleMateriały prasowe / kamery/wisla-malinka.com / Tak na godzinę 7:00 rano w czwartek prezentował się zeskok skoczni w Wiśle

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Skocznia prawie gotowa. Organizatorzy mieli jeden problem

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dzień przed inauguracją Pucharu Świata 2019/2020, skocznia w Wiśle jest prawie gotowa do skakania. Andrzej Wąsowicz zdradził dla WP SportoweFakty, że na finiszu przygotowań organizatorzy mieli jeden problem.

- Wysokie temperatury spowodowały, że ratraki grzęzły w tym śniegu (gdy rozpoczął się już proces jego rozkładania na skoczni - przy. red.). Podjąłem zatem decyzję, żeby samochodami przewieźć śnieg na górę (bulę - przyp. red.) skoczni, bo mamy do niej dostęp i ratrakom łatwiej będzie ten śnieg rozprowadzać w dół - wytłumaczył Andrzej Wąsowicz, dyrektor Pucharu Świata w Wiśle. 

Czytaj także: nowe buty polskich skoczków nie przestraszyły Austriaków

W środowy wieczór na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza ochłodziło się. - W środę w dzień było 13 stopni Celsjusza. Wieczorem jednak ochłodziło się do 6 stopni. Odczuwalna była też taka chłodna masa powietrza. Dzięki temu ten śnieg powinien dobrze się ściągnąć i nie będzie ubywał. Mamy wystarczającą ilość śniegu, a nawet zrobiliśmy sobie trochę zapasu - zapewnił Andrzej Wąsowicz. 

W czwartkowy poranek, co widać na poniższych zdjęciach, całkowicie zaśnieżony był już przeciwstok skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle. Do rozprowadzenia pozostało jeszcze trochę śniegu na górze skoczni od lewej i prawej strony.

Tak o godzinie 7:00 rano w czwartek wyglądał zeskok skoczni w Wiśle. Fot. kamery/wisla-malinka.comTak o godzinie 7:00 rano w czwartek wyglądał zeskok skoczni w Wiśle. Fot. kamery/wisla-malinka.com
Tak o godzinie 7:00 rano w czwartek wyglądał przeciwstok skoczni w Wiśle. Fot. kamery/wisla-malinka.comTak o godzinie 7:00 rano w czwartek wyglądał przeciwstok skoczni w Wiśle. Fot. kamery/wisla-malinka.com
W czwartek skocznia im. Adama Małysza zostanie oficjalnie odebrana przez delegatów FIS (Światowej Federacji Narciarskiej). W piątek na obiekcie odbędą się już oficjalne treningi przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego Pucharu Świata, które zaplanowano na godzinę 18:00.

Czytaj także: Adam Małysz mówi wprost: Jesteśmy potęgą

Wisła po raz trzeci z rzędu pod koniec listopada organizuje inauguracyjne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Relacje na żywo z wszystkich serii w Wiśle oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty.

Program Pucharu Świata 2019/2020 w Wiśle:

piątek (22.11.2019)
16:30 - oficjalne treningi (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (23.11.2019)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (24.11.2019)
10:30 - seria próbna
11:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL