Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz PilchMateriały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Tomasz Pilch

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Tomasz Pilch zdyskwalifikowany

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Tomasz Pilch na pewno nie weźmie udziału w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle. Polak został zdyskwalifikowany za buty.

W Wiśle zaczyna się Puchar Świata w skokach narciarskich. Już podczas treningów dużo się działo, bo aż trzech skoczków nie ustało swoich prób. Na szczęście wszyscy wyszli z upadków bez szwanku. Z kolei kwalifikacje przyniosły pierwszą dyskwalifikację.

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Stefan Kraft najlepszy w obu treningach. Polacy ze zmiennym szczęściem >>

Niestety, ofiarą surowych przepisów padł Tomasz Pilch. Polski skoczek wylądował na 96. metrze, a potem okazało się, że jego skok i tak nie będzie się liczyć w klasyfikacji.

Na razie wiadomo tylko tyle, że powodem dyskwalifikacji były nieprzepisowe buty. Możliwe, że niebawem dowiemy się więcej w tej sprawie.

Zdyskwalifikowany został także Alex Insam, ale nie wiadomo z jakiego powodu. Włoch w ogóle nie pojawił się na belce. Trzecim pechowcem był Anze Semenic.

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Inauguracyjna drużynówka odpowiedzią na wiele pytań >>

Indywidualne zawody Pucharu Świata odbędą się dopiero w niedzielę. Dzień wcześniej skoczkowie będą rywalizować w konkursie drużynowym.

ZOBACZ WIDEO Martin Schmitt dostał pytanie od Adama Małysza. Odpowiedź była natychmiastowaOglądaj online zawody Pucharu Świata w Zakopanem przez cały weekend!

Komentarze (5):

 • jotwu Zgłoś
  A dekarz pompował balonik z butami.Same miały latać,a inni skoczkowie mieli drżeć przed Polakami.A tu klapa.Balonik pękł z hukiem.Nawet szybkości na progu nie drgnęły.I reklamę
  Czytaj całość
  diabli wzięli.Cała nadzieja w tym,że już gorzej nie da się skakać.Następcy naszych podstarzałych mistrzów skaczą 30-35m bliżej od czołówki.A tak podobno miało być wspaniale z nowym trenerem,który był w przeszłości kiepskim skoczkiem.Kwalifikacje pokazały,że lecimy.....w dół.Obym się mylił.Drużynówka pełna obaw.
  • Ksawery Darnowski Zgłoś
   Cudowne buty polskich skoczków.To ta nowinka techniczna, dająca przewagę kilku metrów.Tylko że inni nie założyli cydownych butów a Pilch założył. Skoczył 96 metrów.Cudowne
   Czytaj całość
   buty czy buty nieloty?
   • HR_Sparta Zgłoś
    A miało być tak dobrze. Nowe buty miały dawać 7-8 metrów dodatkowo. Tak sami pisaliście kilka dni temu. Wygląda na to, że gdyby nie te buty to nasi zawodnicy spadaliby z progu.Po co
    Czytaj całość
    było pompować ten balonik?
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL