Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŻyłaEast News / Terje Bendiksby/Associated Press / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Skoki narciarskie. Puchar Świata 2019/20. Jest decyzja w sprawie startu Piotra Żyły w Ruce

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Piotr Żyła, który miał groźnie wyglądający upadek podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle, ostatecznie pojedzie z kadrą na kolejne zawody do Finlandii.

"W zawodach Pucharu Świata w Ruce wystartują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula i Klemens Murańka" - poinformował oficjalnie PZN na swoim twitterowym koncie.

Trener Michal Doleżal decyzję ws. wyjazdu Żyły do Finlandii uzależniał od wyników badania tomografem, które reprezentant Polski przeszedł w szpitalu w Bielsku-Białej. W trakcie niedzielnego konkursu indywidualnego PŚ w Wiśle Piotr Żyła uderzył głową w zeskok (WIĘCEJ TUTAJ) i jego występ w Ruce stanął pod znakiem zapytania.

- Było widać, że mocno uderzył głową. To są trudne sytuacje dla trenera i nie ukrywam, że lekko ugięły się pode mną nogi - skomentował Doleżal.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Michal Doleżal o upadku Żyły. "Ugięły się pode mną nogi"

Na szczęście, lekarze mieli dobre wieści do przekazania. Tomografia komputerowa nie wykazała bowiem żadnych skutków ubocznych uderzenia w głowie 32-letniego skoczka (WIĘCEJ TUTAJ).

Plan zawodów PŚ w Ruce zakłada rozegranie dwóch konkursów indywidualnych - w sobotę (30 listopada) i niedzielę (1 grudnia). Oficjalny trening i kwalifikacje do sobotniego konkursu odbędą się w piątek (29 listopada).Oglądaj online zawody Pucharu Świata w Zakopanem przez cały weekend!

Komentarze (5):

 • Ksawery Darnowski Zgłoś
  Coś mi się zdaje, że ten nowy trener Polaków długo miejsca nie zagrzeje.Bo trudno będzie powtórzyć sukcesy Stefana Horngachera. A głód sukcesów w narodzie ogromny.No i sprawa ...
  Czytaj całość
  butów, które miały dać kilkumetrową przewagę.
  • Ksawery Darnowski Zgłoś
   Żyła sam się wykopyrtnął.A nie że miał wypadek - wypadek można mieć jak ktoś na ciebie najedzie albo spadnie ci na głowę cegła podczas spaceru koło drewnianego kościoła.
   • Golec Zgłoś
    I po co ten nieudacznik Hula. Znowóż nie przejdzie kwalifikacji. Tylko dlatego, że jest pociotkiem Tajnera?? Cyż nie jest to prywata ze strony nieudacznika prezesa??
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL