Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Puchar Świata Kuusamo 2019. Zajc prowadzi po pierwszej serii, słaba postawa Polaków

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Timi Zajc prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Ruce. W serii finałowej oglądać będziemy sześciu Polaków, a najlepszym z nich jest Kamil Stoch - 13. miejsce. W pierwszej rundzie zdyskwalifikowanych zostało dwóch Norwegów.

Seria próbna wprowadziła sporo niepokoju wśród kibiców polskich skoczków, bo podopieczni Michala Doleżala spisali się w niej słabo - żaden z siedmiu skoczków nie znalazł się nawet w pierwszej "20". Aspiracje do wygranej i świetną formę potwierdził za to Robert Johansson.

Pierwsza seria rywalizacji w Kuusamo przebiegała bez przeszkód, zawodnikom sprzyjał wiatr pod narty, a organizatorzy mogli płynnie prowadzić zmagania. Niestety Polacy nie zdołali zbytnio poprawić się w stosunku do serii próbnej. O ile pozytywem jest, że sześciu awansowało do finału, dopiero na 13. miejscu znalazł się Kamil Stoch (128 metrów).

Pozostali uplasowali się jeszcze niżej. Jakub Wolny na półmetku zajmuje 19. lokatę (127 metrów), Dawid Kubacki jest tuż za nim (123,5 metra). Na 22. miejscu znajduje się Stefan Hula (127,5 m), Piotr Żyła jest 23. (123,5 metra), a Maciej Kot 26. (110,5 metra). 

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner chce nowego skoczka w rodzinie. "Za pięć lat zaczniemy próby"

Po pierwszej serii prowadzi Timi Zajc, który osiągnął 137 metrów. Słoweńcy mają podwójne powody do radości, bo drugi jest Peter Prevc (139 m), a podium na półmetku uzupełnia Marius Lindvik (136,5 m). 

Jury w pierwszej serii zdyskwalifikowało dwóch Norwegów: Roberta Johanssona oraz Johanna Andre Forfanga - obu za nieprzepisowy kombinezon. Gdyby nie dyskwalifikacja, zarówno Johansson i Forfang liczyliby się w walce o zwycięstwo (WIĘCEJ). 

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata Kuusamo: Stoch, Kubacki i Wolny złożyli życzenia dziennikarce TVP

Wyniki po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Kuusamo:

MiejsceImię i nazwiskoKrajOdległośćNota
1.Timi ZajcSłowenia137140,0
2.Peter PrevcSłowenia139138,7
3.Marius LindvikNorwegia136,5137,6
4.Daniel HuberAustria134,5136,3
5.Anze LanisekSłowenia136,5134,0
6.Ryoyu KobayashiJaponia134133,1
7.Daniel Andre TandeNorwegia131133,0
13.Kamil StochPolska128125.7
19.Jakub WolnyPolska127116,2
20.Dawid KubackiPolska123.5114.8
22.Stefan HulaPolska127,5113,5
23.Piotr ŻyłaPolska123,5112,0
26.Maciej KotPolska120110,5
46.Klemens MurańkaPolska10271,2

Czy Timi Zajc zwycięży sobotni konkurs?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Henko Zgłoś
    A prezes PZN jest szczęśliwy. Odmłodził się, odchudził, lifting, małe co nieco u chirurga plastycznego, niedawno został szczęśliwym ojcem czy dziadkiem? A chłopaki na wycieczce w
    Czytaj całość
    Finlandii. Tak trzymać!

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL