Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Skoki narciarskie. Puchar Świata Kuusamo 2019. Kuriozalny wywiad Żyły. Gesty i miny zamiast słów (wideo)

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Sobotni konkurs w Ruce nie był pomyślny dla reprezentantów Polski, którzy zajęli miejsca poza czołową dziesiątką. Piotr Żyła zajął 13. lokatę, ale nie był specjalnie zasmucony tym faktem.

Po pierwszej serii Piotr Żyła zajmował 23. miejsce po skoku na odległość 123,5 metra. W drugiej turze skoków wykorzystał mocny wiatr i tym razem jego próbę zmierzono na 136 metrów. Tym samym przesunął się na 13. pozycję.

Na Instagramie filozoficznie stwierdził, że "dobrze jest jak jest, lepiej będzie jak będzie", co w sumie w jego wypadku nie jest złym podejściem. Przypomnijmy, że podczas inauguracji w Wiśle ucierpiał po upadku po lądowaniu, ale mimo to postanowił nie rezygnować z występu w Kuusamo.

Okazało się, że w tym sezonie Żyła będzie bardziej wylewny w rozmowach z dziennikarzami niż przed rokiem. Oczywiście daleko mu do kolegów z drużyny, ale jest postęp.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Niezręczny moment podczas wywiadu. Martin Schmitt nie wiedział, co powiedzieć

Czy był to udany konkurs? - W połowie. W I serii skok był nie za dobry, a drugi normalny. Jak na początki to jest ok - skwitował w rozmowie ze skijumping.pl. - Bywały lepsze początki, ale gorsze też - dodał.

- Warunki były ok, można powiedzieć. To było trochę, no dobra, nie będę komentował dalej - stwierdził i zaczął gestykulować, udzielając odpowiedzi minami i gestami. Tym samym Żyła zrobił zagadkę kibicom, którzy teraz muszą domyślać się, co autor miał na myśli.


Czytaj też:
-> Skoki narciarskie. Wyniki sobotniego konkursu Pucharu Świata w Kuusamo bez przeliczników. Zmiana na podium
-> Skoki narciarskie. Puchar Świata Kuusamo 2019. Polacy rozczarowali. Drugi z rzędu triumf Tandego. Pełno dyskwalifikacji

Czy Piotr Żyła zakończy sezon w Top 10?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL