Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wskaźnik wiatru na skoczni RukatunturiNewspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: wskaźnik wiatru na skoczni Rukatunturi

Skoki narciarskie. Puchar Świata Kuusamo 2019. Wieje. Niedzielny konkurs zagrożony

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W sobotę, jak na Kuusamo, warunki wietrzne były bardzo dobre. Dzień później skoczkowie mogą nie mieć jednak już tyle szczęścia. Od rana w Ruce bardzo mocno wieje. Kombinatorzy nie poskakali. Popołudniowy konkurs PŚ jest zagrożony.

W niedzielne przedpołudnie na Rukatunturi (HS 142) miała odbyć się jedna seria skoków do kombinacji norweskiej. Niestety zbyt mocny i zmienny wiatr uniemożliwił jej przeprowadzenie. Skoki zdołało oddać zaledwie 14 kombinatorów. Później zawody najpierw przerwano, a po kilku minutach odwołano.

Niestety, w niedzielne popołudnie, gdy zaplanowano kwalifikacje i drugi indywidualny konkurs Pucharu Świata w Kuusamo, wiatr nadal może być bardzo silny. Według prognoz meteorologów z portalu yr.no, w porze eliminacji i zawodów uśrednione pomiary wiatru mają osiągać 8 m/s. Tym samym rozegranie niedzielnych skoków jest zagrożone. Nawet jeśli konkurs dojdzie do skutku, to może być on znacznie bardziej loteryjny niż sobotni.

Prognozy pogody na niedzielne popołudnie za portalem yr.noPrognozy pogody na niedzielne popołudnie za portalem yr.no
W sobotę w Kuusamo prawie wszyscy skoczkowie mieli większy albo mniejszy wiatr pod narty. Jedynym pechowcem był Kamil Stoch, który w drugiej serii miał podmuchy w plecy i nie był w stanie wiele zrobić. Zawody, po raz drugi z rzędu w tym sezonie, wygrał Daniel Andre Tande. Tym samym Norweg umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (relacja z konkursu TUTAJ).

Czytaj także: znamy powód dyskwalifikacji Norwegów w Kuusamo

Plan na niedzielne zmagania skoczków w Kuusamo (o ewentualnych zmianach będziemy informować):
14:45 - kwalifikacje
16:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. PZN nie zapłacił ani złotówki za nowe buty. "Na badania jest specjalny grant"

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL