Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skocznia w Zakopanem WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: skocznia w Zakopanem

Skoki narciarskie. Dodatkowy konkurs Pucharu Świata w Zakopanem? Organizatorzy rozwiali wątpliwości

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po odwołaniu niedzielnego konkursu PŚ 2019/2020 w Kuusamo, pojawiły się sugestie, że dodatkowe zmagania mogłoby zorganizować Zakopane. - Na tę chwilę takie zawody nie są brane przez nas pod uwagę - powiedział Wojciech Gumny i wyjaśnił dlaczego.

- W pierwszej kolejności prawo organizacji zastępczego konkursu ma kraj, w którym dane zawody się nie odbyły. Zatem, jeśli w Kuusamo nie można było przeprowadzić zmagań, to naturalnym następcą jest Lahti. I moim zdaniem właśnie tam odbędzie się dodatkowy konkurs (na przełomie lutego i marca 2020 roku - przyp. red.) - podkreślił Wojciech Gumny dla WP SportoweFakty. 

- Jeśli jednak w Lahti nie odbędzie się dodatkowy konkurs, a będzie sugestia ze strony FIS-u (żeby zmagania odbyły się w Zakopanem - przyp. red.), to wtedy sprawdzimy jakie mamy możliwości i wówczas podejmiemy decyzję. Na tę chwilę te dodatkowe zawody nie są brane przez nas pod uwagę - dodał szef komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w Zakopanem, który jest również członkiem komisji kalendarzowej FIS.

Czytaj także: wstrząsająca historia lidera Pucharu Świata. Daniel Andre Tande opowiedział o śmierci brata

Przypomnijmy, że w niedzielę po odwołaniu indywidualnego konkursu w Kuusamo Apoloniusz Tajner powiedział w studiu Telewizji Polskiej: "Będę namawiał Zakopane do aplikowania o dodatkowy konkurs". Słowa Wojciecha Gumnego rozwiewają jednak wszelkie wątpliwości. - Zakopane raczej nie zorganizuje trzeciego konkursu w sezonie 2019/2020. Tym samym w stolicy polskich Tatr odbędzie się, tak jak wcześniej zaplanowano, konkurs drużynowy i indywidualny (25-26 stycznia). 

Większe szanse na dodatkowy konkurs Pucharu Świata Zakopane miałoby, gdyby zawody odwołano w kraju, w którym nie ma już innych zaplanowanych zmagań tego cyklu. - Taka sytuacja była kilka lat temu, gdy przejęliśmy zorganizowanie konkursu za Harrachov. Wtedy FIS zapytał nas, czy możemy przeprowadzić dodatkowe, trzecie zawody w Zakopanem. Zgodziliśmy się - wyjaśnił Wojciech Gumny. 

Czytaj także: Janne Ahonen wspomina groźby z Polski. Adam Małysz: Niewiarygodne!

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Inauguracja w Wiśle nie ma sensu? Wymowne słowa Macieja Kota

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL