Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam MałyszNewspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Adam Małysz

Skoki narciarskie. Adam Małysz skomentował tragedię w Szczyrku

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Z powodu wybuchu gazu zawalił się trzykondygnacyjny budynek w Szczyrku. Zginęło osiem osób. Tragedię w Szczyrku skomentował Adam Małysz, pochodzący i mieszkający w pobliskiej Wiśle.

"Współczuję rodzinie i bliskim osób, które zginęły" - to fragment komentarza Adama Małysza, byłego wybitnego skoczka narciarskiego dotyczącego środowej tragedii w Szczyrku. Pełna treść wpisu dyrektora sportowego PZN poniżej:

W środę wieczorem zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej w Szczyrku. Powodem był wybuch gazu. Podczas robót wykonywanych przez zewnętrzną firmę doszło do przewiercenia gazociągu. Nie jest wykluczone, że prace budowlane prowadzone były bez nadzoru. 

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do akcji poszukiwawczej. Znaleziono osiem ciał (czterech dorosłych i czwórki dzieci) - więcej informacji TUTAJ.

Czytaj także: Szczyrk po wybuchu. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. katastrofy

Wisła, z której pochodzi i w której mieszka Adam Małysz, oddalona jest od Szczyrku o 20 kilometrów. Sam Szczyrk jest ważnym ośrodkiem dla skoczków narciarskich. W mieście znajduje się wyremontowany kompleks mniejszych skoczni narciarskich, na których często trenuje kadra A polskich skoczków.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL